fbpx
Dış HaberlerManşet

Yunan gazetesi Atatürk kitapçığı dağıttı

Yunanistan'da haftalık olarak yayımlanan Proto Thema gazetesi, Mustafa Kemal Atatürk’ün hayatını anlatan bir kitapçık dağıttı

Yunanistan’da haftalık olarak yayımlanan Proto Thema gazetesi, Mustafa Kemal Atatürk’ün hayatını anlatan bir kitapçık dağıttı. ’20’inci Asrın Büyük Şahsiyetleri’ adlı promosyon çerçevesinde dağıtılan kitapçıkta, Atatürk için “Ülkesinde kendi vizyonunu uygulama iradesine sahip olmasaydı, çağdaş Türkiye, en azından bugünkü haliyle olmayacaktı” deniliyor.

Yunanistan’da haftalık Proto Thema gazetesi, ’20’inci Asrın Büyük Şahsiyetleri’ adlı kitap promosyonu çerçevesinde Mustafa Kemal Atatürk’ün hayatını anlatan bir kitapçığı okurlarına dağıttı. Kitapçıkta Atatürk hakkında, “Mustafa Kemal Atatürk, ülkesinde kendi vizyonunu uygulama iradesine sahip olmasaydı, çağdaş Türkiye, en azından bugünkü haliyle olmayacaktı” ifadeleri yer alıyor.

Ryan Gingeras tarafından kaleme alınan ‘Mustafa Kemal Atatürk – Türklerin Atası’ başlıklı kitabın sunuş metni şöyle: “Yunanların çoğu, Küçük Asya trajedisiyle özdeşleştirerek neredeyse içgüdüsel olarak ondan nefret ediyor. Bununla birlikte (Atatürk) Türkiye’de mutlak güç ve büyük çapta nüfuz sahibi bir şahsiyet idi. Mustafa Kemal Atatürk, ülkesinde kendi vizyonunu uygulama iradesine sahip olmasaydı, çağdaş Türkiye, en azından bugünkü haliyle olmayacaktı.”

Yunanistan’da Atatürk ile ilgili birçok biyografi ve kitap Yunancaya çevrildi. Son olarak Ta Nea gazetesi Atatürk’ün ‘Nutuk’undan bazı bölümler içeren bir kitapçığı okurlarıyla paylaşmıştı. Daha önce de Eleftherotypia gazetesi, Can Dündar’ın ‘Mustafa’ adlı belgeselini okurlarına promosyon olarak dağıtmıştı.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı!

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için lütfen reklam engelleyiciyi kapatın