fbpx
GündemManşet
Trend

YÖK’ten acil toplantı kararı: Rektörler Ankara’ya çağırıldı!

Kadir Has Üniversitesi, koronavirüse karşı önlem amacıyla bahar tatilini öne çekti. Bahçeşehir Koleji de uzaktan eğitim kararı aldı. Öte yandan YÖK de toplam öğrenci ve yabancı öğrenci sayısı yüksek olan üniversite rektörlerinin katıldığı, “Koronavirüs” konulu toplantı düzenleyecek

Türkiye’de ilk koronavirüs vakasının açıklanmasının ardından alınan önlemler arttırıldı. Bahçeşehir Koleji ve Kadir Has Üniversitesi de koronavirüse karşı önlemlerini arttırdı. Öte yandan YÖK, 207 üniversite rektörünü koranavirüsüyle ilgili üniversitelerin durumunu değerlendirmek için bu akşam saat 18:00’de Ankara’ya acil toplantıya çağırdı.

Üniversiteler bir bir eğitime ara veriyor!

Kadir Has Üniversitesi’nden yapılan açıklama ile tedbir amacıyla bahar tatilinin öne alındığı bildirildi. Nisan’da yapılması planlanan tatilin 11 Mart’da başlayacağı duyuruldu.

Üniversiteden yapılan açıklama şu şekilde:

6-10 Nisan tarihleri arasında planlanmış olan 2019-2020 Eğitim-Öğretim Yılı Bahar Tatili, tedbir amaçlı olarak öne alınarak 11 Mart günü öğleden sonra başlayıp 20 Mart günü sona erecek şekilde revize edilmiştir. Dersler 23 Mart 2020 günü başlayacaktır.

Bahar Tatili süresince idari ve akademik personelimiz çalışmalarına evlerinden devam edeceklerdir.

BAHÇEŞEHİR KOLEJİ’NDEN UZAKTAN EĞİTİM KARARI

Millî Eğitim Bakanlığı’nın derslerin devam edip etmeyeceğine ilişkin vereceği karar beklenirken Bahçeşehir Koleji, eğitime online olarak devam etme kararı aldı.

T24’e yapılan açıklamada Bahçeşehir Koleji’nin eğitime online olarak devam edeceği, Bahçeşehir Üniversitesi için henüz böyle bir karar alınmadığı belirtildi.

YÖK’TEN KORONAVİRÜS TOPLANTISI

Yükseköğretim Kurulu (YÖK), saat 18.00’de, “Koronavirüs” gündemi ile toplantı gerçekleştirilecek. Toplantıya, koronavirüse yönelik üniversitelerde alınması gereken tedbirler görüşülecek. Toplantıya, öğrenci sayısı ve yabancı uyruklu öğrenci sayısı yüksek olan bazı üniversitelerin rektörleri çağırılacak. Alanında uzman akademisyenler de toplantının konuğu olacak.

Öte yandan okulların tatil edilip edilmeyeceği Koronavirüs Bilim Kurulu toplantısının ardından yapılacak basın açıklamasında duyurulması bekleniyor.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı!

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için lütfen reklam engelleyiciyi kapatın