fbpx
Genel

Urla Kayyımı’nın ilk işi Sanat Evi’ni kapatmak oldu

Aralık ayında FETÖ soruşturması kapsamında tutuklanan CHP’li Belediye Başkanı Burak Oğuz’un yerine kayyım olarak atanan Kaymakam Önder Can'ın ilk işi Urla Fotoğraf Sanat Evi’nin kapatmak oldu

Aralık ayında FETÖ soruşturması kapsamında tutuklanan CHP’li Belediye Başkanı Burak Oğuz’un yerine kayyım olarak atanan Kaymakam Önder Can’ın ilk işi Urla Fotoğraf Sanat Evi’nin kapatmak oldu. Sanat Evinin binası ihale açılarak kiraya verildi.

FETÖ soruşturması kapsamında tutuklanan CHP’li Burak Oğuz’un yerine Urla Belediye Başkan Vekili olarak görevlendirilen Urla Kaymakamı Önder Can’ın ilk icraatı Urla Fotoğraf Sanat Evi’nin kapatarak kiraya vermek oldu.

İzmir Valiliği’nce, CHP’li Burak Oğuz’un yerine Urla Belediye Başkan Vekili olarak görevlendirilen Urla Kaymakamı Önder Can, 10 yıldır 100’ün üzerinde sergiye ev sahipliği yapan Urla Fotoğraf Sanat Evi’nin kapatılmasına ve ihaleyle kiraya verilmesine karar verdi. BirGün’den Aycan Karadağ’ın haberine göre şubat ayı sonunda tüm sergi ve etkinliklerin sona erdirilmesi ya da gösterilecek farklı yerlerde, eğer o yerler uygun ise, faaliyetlerin devam etmesi istendi. 4 senedir gönüllü olarak Urla Fotoğraf Gönüllüleri Derneği tarafından organize edilen sergilerin son bulması, dernek üyeleri ve tüm Urla halkı tarafından tepki ile karşılandı.

FOTOĞRAF İLE MEKÂN ÖZDEŞLEŞMİŞTİ

Urla Fotoğraf Gönüllüleri Derneği Başkanı Selçuk Kayan kapatılma kararını şöyle değerlendirdi:

“Biz 4 yıldır belediye adına gönüllü olarak sergi organizasyonları yapıyorduk. Orası bizim işgal ettiğimiz bir yer değil, dernek merkezi olarak kullanmıyoruz. Bizim zaten dernek binamız var. Biz bu karara üzüldük. Bize başka bir yer gösterdiler. Kültür Merkezi’nin koridorunda sergileri açacakmışız. Biz bu kararı kabul etmedik. Önder Bey ile de konuştuk. İkna edemedik. Bu alan yalnız İzmir’in değil tüm ülkeden fotoğrafçının gelip sergisini açtığı bir alan. Ülkede ilk kez yapılan fotoğraf sergileri burada oldu. Fotoğraf ile mekân özdeşleşmişti. Urla bunu kaybediyor.”

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı!

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için lütfen reklam engelleyiciyi kapatın