GenelGündemManşet

Tunç Soyer ‘Beştepe zirvesi’ni değerlendirdi: “Konuşulanlar hayata geçerse Türkiye nefes alır”

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın davetiyle Ankara’da bir araya gelen 29 büyükşehir belediye başkanı arasında yer alan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı CHP’li Soyer, toplantıyla ilgili değerlendirmelerde bulundu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe’de aralarında AK Partili, CHP’li ve MHP’li başkanlarında olduğu 29 büyükşehir belediye başkanı ile bir araya geldi.

Erdoğan’ın davetiyle Ankara’da bir araya gelen 29 büyükşehir belediye başkanı arasında yer alan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı CHP’li Tunç Soyer, toplantıyla ilgili değerlendirmelerde bulundu.

“KONUŞULANLAR HAYATA GEÇERSE TÜRKİYE NEFES ALIR”

Toplantının çok olumlu geçtiğini ifade eden Soyer, şunları söyledi:

“Toplantı verimli geçti ve formatı şaşırtıcıydı. Belediye başkanlarının karşısına kabine oturdu. Başkanlar hangi bakanlıkla ne sorunu varsa konuştu. Sonra bakanlar da taleplerle ilgili cevaplama yaptı. Türkiye tarihinde onlarca yıldır olmayan bir toplantıydı. İnşallah konuşulanlar söz de kalmaz hayata geçer. Hayata geçerse Türkiye nefes alır. ”

“PROJELERİ TEK TEK GÜNDEME GETİRDİK”

Soyer, toplantıda İzmir’in bakanlıklarda onay bekleyen projelerini de tek tek gündeme getirdiğini söyledi.

Soyer, “İzmir’in onlarca dosyası vardı Ankara’da bekleyen… Yıllardır onay bekleyen projeler var. Hazırlığımızı yapmıştık gitmeden. Çok hazırlıklı gittik.  Bakanlıklarla ilgili dosyalarımızı tek tek verdik.  Çok güzel oldu. Çiğli Tramvayı’nı, Bostanlı Balıkçı Barınağı’nı, Çamlı Barajı’nı konuştuk. Halkapınar-Otogar Metrosu’nu konuştuk. Bunların hepsini yazılı olarak da teslim ettik ilgili bakanlıklara… Elektrik Fabrikası ile ilgili olumsuz bir yazı gelmişti bize. Hazine Bakanı’na ilettim. Yasal bir engel yoksa değiştirilebileceğini söyledi. İzmir Ulaşım Merkezi’nde ambulanslarla ilgili sinyalizasyon sorununu dile getirdim.  Sağlık Bakanı sorunun çözüleceğini dile getirdi. İzmir’in sorunlarını ve acil onay bekleyen projelerini ilgili bakanlıklara tek tek ilettim” dedi.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı!

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için lütfen reklam engelleyiciyi kapatın