fbpx
ManşetPolitika
Trend

Torbalı’da aday düğümü ‘hediye iPhone’ ile çözüldü!

Torbalı Belediye Başkanı İsmail Uygur’un ardından vefat etmesinin ardından yeni belediye başkanının belirlenmesi için 27 Nisan Salı Günü belediye meclisi içinde yapılacak.

CHP’nin 18, AK Parti’nin 10, ’nin 2, DEVA Partisi’nin 1 üyesi bulunduğu Torbalı Belediye Meclisi’nde yeni belediye başkanı gizli oylamayla seçilecek. Seçimin ilk iki turunda üye tam sayısının üçte iki ve üçüncü oylamada üye tam sayısının salt çoğunluğu aranacak. Üçüncü oylamada salt çoğunluk sağlanamazsa, bu oylamada en çok oy alan iki aday için dördüncü oylama yapılacak Dördüncü oylamada en fazla oy alan üye, belediye başkanı olacak.

Menemen’de yaşananların yaşanmaması için sıkı bir şekilde çalışan CHP’de süreç, CHP İl Başkanı Deniz Yücel ve İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç yönetiminde yürütülüyor.

SEFER İPEKLİ’NİN ÇİFTLİĞİNDE CHP ZİRVESİ

Kapalı kapılar ardından sıkı kulis çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. CHP kulislerinden edindiğimiz bilgiye göre; geçtiğimiz günlerde CHP Torbalı Belediye Meclis Üyesi Sultan İpekli’nin babası Sefer İpekli’nin çiftliğinde; İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel, CHP’li Belediye Meclis üyeleri ve üst düzey parti yöneticilerinin katıldığı bir toplantı gerçekleşti.

CHP’li belediye meclis üyeleriyle görüşülüp tek bir isim üzerinde mutabakat sağlanması amacıyla gerçekleşen toplanda, daha önce kızı Belediye Meclis Üyesi Sultan İpekli’yi destekleyeceğini ve kesenin ağzını açtığını belirten Sefer İpekli bu ısrarından vaz geçirildi. Yapılan görüşmelerin ardından Sefer İpekli’nin kızının yerine kendisinin de iş ortağı olan Mithat Tekin üzerinde mutabakat sağlandı. Sefer İpekli’nin kızı Sultan İpekli’nin ise Belediye Başkan Yardımcısı olması konusunda tarafların anlaştığı da edindiğimiz bilgiler arasında.

MECLİS ÜYELERİNE ‘HEDİYE’ IPHONE!

Toplantının en çarpıcı ayrıntısı ise CHP’li Belediye Meclis Üyeleri’nin çıkarılacak ortak adayı desteklemeli karşılığında üyelere değeri 15 bin TL. civarından olan iPhone marka telefon hediye edilmesi oldu.

Gözler Salı günü yapılacak seçime çevrildi.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı!

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için lütfen reklam engelleyiciyi kapatın