fbpx
ManşetPolitika

Tarım Müdürlüğü’nde AK Parti seçimi

AK Parti İlçe Kadın Kolları’na başkanlık seçimi için Seferihisar İlçe Müdürlüğü’nün salonu tahsis edildi. Kurumun tabelasının üzerine AK Parti Seferihisar İlçe Başkanı Ahmet Aydın’ın isminin yer aldığı “Hoş geldiniz” pankartı asıldı. Tepkiler üzerine pankart indirildi.

İzmir’in Seferihisar ilçesindeki Tarım Müdürlüğü’nün binasına AK Parti pankartı asılması tartışma yarattı. AK Parti Seferihisar İlçe Kadın Kolları’nın başkanlık seçimi için salonun tahsis edildiği ortaya çıktı. Kongrenin yapıldığı esnada, Seferihisar’daki tüm siyasi partilerin kongrelerine ev sahipliği yapmış olan Seferihisar Belediyesi’ne ait düğün salonunun müsait olması tepkilere neden oldu.

İzmir Milletvekili Murat , “Bu kare parti devletinin somutlaşmış halidir, bundan daha iyi bir kare bulunamaz” dedi. Seferihisar İlçe Tarım Müdürü Ali Özdemir’in eşinin önceki dönem AK Parti Kadın Kolları Başkanı olduğunu hatırlatan Bakan, konuyu Meclis gündemine de taşıyacağını belirterek, “Kamu kuruluşu ve bir siyasi parti arasında bitişik nizam şeklinde bir tutum kabul edilemez. ‘Yeni ’ adı altında ‘nepotizmi’ kendi çıkarlarını parti devleti görüntüsü altında kullanamaz” diye konuştu. CHP Seferihisar İlçe Başkanı Senem Solak ise “Hoş olmayan, devletin eşitlik ilkesini zedeleyen bir durum. Devletin kurumları siyasete alet edilmemelidir. Pankartın asılmasıyla birlikte Seferihisar halkından büyük bir geldi. Pankart indirildi ama kongre o salonda yapıldı” dedi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı!

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için lütfen reklam engelleyiciyi kapatın