GündemManşet

Soyer’den belediye başkanlarıyla ‘strateji’ zirvesi!

Soyer, İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin stratejik plan hazırlığı doğrultusunda ilçe belediye başkanları ile bir araya geldi. Soyer, toplantının açılışında “Yapmamız gereken, bu stratejik plan çalışmalarının mümkün oldukça birbiriyle uyumunu sağlamak ve tüm Türkiye’ye ve dünyaya bir İzmir stratejik planı ortaya çıkarmak. Meclis toplantılarında bunlarla ilgili kararları alırken birbirimizden haberdar olalım ki önümüzdeki  4,5 yıl bir daha geriye dönüp bakmadan yol alabilecek hale gelelim” dedi

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin 2019-2024 yılları stratejik planının hazırlanması doğrultusunda ilçe belediye başkanları ile yapılacak olan toplantının ilk oturumu gerçekleşti. Tarihi Havagazı Fabrikası’nda metropol ilçe belediye başkanları ile bir araya gelen İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, önemli mesajlar verdi.

Zirveye İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Soyer’in yanı sıra; Balçova Belediye Başkanı Fatma Çalkaya, Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal, Buca Belediye Başkanı Erhan Kılıç, Çiğli Belediye Başkanı Utku Gümrükçü, Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu, Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, Güzelbahçe Belediye Başkanı Mustafa İnce, Narlıdere Belediye Başkanı Ali Engin, Gaziemir Belediye Başkanı Halil Arda, Bornova Belediye Başkanı Mustafa İduğ, Karşıyaka Belediye Başkanı Cemil Tugay katıldı. Belediye başkan yardımcıları da toplantıda yer aldı.

AK PARTİLİ DEMİREZEN DE KATILDI

Toplantının ikinci oturumu metropol dışında kalan ilçelerin belediye başkanlarıyla 4 Eylül Çarşamba Günü gerçekleşecek. Ancak Bayındır Belediye Başkanı AK Partili Uğur Demirezen, 4 Eylül’deki toplantının Bayındır’ın Kurtuluş Günü Etkinlikleri’ne denk gelmesi nedeniyle metropol belediye başkanları ile bugün yapılan toplantıya katıldı.

TOPLANTININ İÇERİĞİNDE NELER VAR?

Büyükşehir Belediyesi’nin Stratejik Plan Hazırlığı noktasında yapılan toplantıda; büyükşehir belediyesinin stratejik planının ana hatları ve sürdürülebilir kentsel gelişim ağı ile ilgili 2 sunum yapılacak. Ardından ise ilçe belediye başkanları hizmet süreleri boyunca ilçe belediyesi olarak yapmayı planladıkları projeler, büyükşehirden talep ettikleri projeler ve büyükşehir ile ortak gerçekleştirmek istedikleri projeler ile ilgili 10’ar dakikalık sunumlar yapacak.

SOYER’DEN STRATEJiK PLAN MESAJLARI

Zirvenin açılış konuşmasını yapan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Bugünkü toplantımız bir senkronizasyon toplantısıdır. Malumunuz stratejik plan, her kurumun kendi başına yapması gereken bir plan ama İzmir deyince, İzmir’in hem büyükşehri, hem ilçeleri hem sivil toplum kuruluşları eğer aynı stratejik hedeflerle yol almazlarsa işte o vakit ortaya iyi bir şey çıkmyor. Yani herkes iyi bir şey yaptığını düşünüyor ama bütüncül bir resim ortaya çıkmıyor. Dolayısıyla yapmamız gereken, bu stratejik plan çalışmalarının mümkün oldukça birbiriyle uyumunu sağlamak ve tüm Türkiye’ye ve dünyaya bir İzmir stratejik planı ortaya çıkarmak. Hepimizin uyacağı, takip edeceği ve hepimizin bir parçası olacağı bir stratejik plandan bahsediyoruz. Örneklerle uzatmak istemem ama sözgelimi  Bornova ile İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin stratejik planı uyumlu değilse, ne ortak yatırım yapmak ne de ortak bir hikaye ortaya koymak mümkün olmaz. O nedenle mutlaka bunları senkronize etmeye çalışacağız.  Toplantımızda Büyükşehir’in stratejik plan çalışmasının ana hatlarını ortaya koyacağımız ve büyükşehir belediyemizin olaya bakış açısını netleştireceğimiz bir sunum olacak. Bir de sürdürülebilir kentsel gelişim ağı ile ilgili bir sunum olacak. Ondan sonra da İlçe belediyelerimizin 10 dakikayı geçmeyecek sunumlarını dinleyelim istiyoruz ki herkes birbirinden haberdar olsun. Sonunda Eylül, Ekim aylarında yapacağız meclis toplantılarında bunlarla ilgili kararları alırken birbirimizden haberdar olalım ki önümüzdeki  4,5 yıl bir daha geriye dönüp bakmadan yol alabilecek hale gelelim” diye konuştu.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı!

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için lütfen reklam engelleyiciyi kapatın