fbpx
ManşetYerel Yönetimler

Soyer ve Tugay’a tepki: Belediye başkanları genel başkanı takmıyorlar!

Karşıyaka Belediye Başkanı Cemil Tugay, Başkan Yardımcısı Şehir Plancısı Zeki Yıldırım, Proje Yöneticisi Mimar Rafet Yacan ile toplam 38 mimar, harita, makine, elektrik ve inşaat mühendisiyle bir araya gelerek kentsel dönüşüm toplantısı yaptı. Gerçekleşen toplantıya Cumhuriyet Mahallesi Muhtarı Özay Dağhan tepki gösterdi.

Karşıyaka Belediyesi’nin, 38 mimar, harita, makine, elektrik ve inşaat mühendisiyle yaptığı kentsel dönüşüm toplantısına tepki geldi. Toplantı hakkında Cumhuriyet Mahallesi Muhtarı Özay Dağhan, “Mahalleleri pazarladıkları kişilerle toplantı yapıyorlar. Sermayeciler ve müteahhitlerin toplantısı olmuş. Belediye başkanı satacak ya mahalleyi ondan. Mimarlar mühendisler diyerek müteahhitleri, adamlarını getirmiş. Öyle bir şey yok. Bizleri de çağırmadı, çağırmaz zaten. Ayın 25’inde halk olarak Karşıyaka Belediyesi’ni protesto edeceğiz. Benim mücadelem devam edecektir. Bu böyle bilinsin. Ben şahsım olarak onlar bu şekilde devam ederseler ise; Sayın Kılıçdaroğlu nasıl demokrasi yürüyüşü yaptı, ben de buradan Ankara’ya yürüyeceğim” dedi.

“BANA YALAN SÖYLEDİ”

Başkan Tugay’ın kendisine yalan söylediğini ileten Dağhan, “İnsanların arazilerinin yüzde 45’ine bedelsiz el koyacaklar. Yüzde 45 terk yok diyor, yeşil alan yok, kaldırıldı diyor. Peki, oylamayla Meclis’te alınan karar neydi? Nerenin mahallesi için alındı o karar? AK Partili Meclis Üyesi Adem Öztürk, Başkan Tugay’la kavga etti. Öztürk, “Başkanım, burada çok pay var, haksızlık var” dediği olay neydi? Yüzde 45’lik alandı. Yine söylüyorum; böyle yüzde 45 terk yoksa ben bugün bu muhtarlıktan istifa ederim” şeklinde konuştu.

“BELEDİYE BAŞKANLARI GENEL BAŞKANI TAKMIYORLAR”

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun Cumhuriyet Mahallesi Muhtarlığına olan ziyaretinden bahseden Muhtar Dağhan, “Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhuriyet Mahallesi Muhtarlığına gelerek Tunç Soyer’e ve Cemil Tugay’a şu talimatı verdi; Onlara “İmar düzenlemesini durdurun, gerekirse sandık koyun referandum yapın” dedi. Tunç Soyer de söz verdi. Soyer, “Bende bunu durduracağım, gerekirse Genel Başkanın dediği gibi referandum yapacağım” dedi. Ama şimdi olanlara bakıyorum da, belediyebaşkanları Genel Başkanı takmıyorlar” ifadelerini kullandı.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı!

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için lütfen reklam engelleyiciyi kapatın