GündemManşet

Sosyal medyaya damga vurmuştu… O bakışla ilgili ilk kez konuştu

Hürriyet gazetesi yazarı Abdulkadir Selvi bugünkü köşesinde Tunç Soyer’le görüşmesini aktardı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 29 Büyükşehir Belediye Başkanını Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda toplamıştı. Toplantıya damga vuran anlardan birisi İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in, Erdoğan’la selamlaşması olmuştu. Hürriyet gazetesi yazarı Abdulkadir Selvi bugünkü köşesinde Tunç Soyer’le görüşmesini aktardı.

“EŞİNİN UYARISI ÜZERİNE HABERİ OLMUŞ”

Selvi şu ifadeleri kullandı:

“İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer ise öncelikli olarak 5 sorunu dile getiriyor ama İzmir’in sorunlarıyla ilgili hazırladığı dosyaları sunmadan toplantıdan ayrılmıyor. İşte o 5 sorun:

1- Çiğli tramvayı, Ulaştırma Bakanlığı’nın onayını bekliyor.

2- Bostancı’da balıkçı barınağı var. Oranın belediyemize tahsisini talep ediyoruz. Tunç Soyer’in bu talebi üzerine Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum söz alıyor, ‘Orayı yolcu indirme-bindirme yeri olarak istediğinizi algılamıştık’ diyor. Soyer, ‘Yok, sığınak olarak talep ediyoruz” karşılığını veriyor. Bakan Kurum, “O zaman tekrar değerlendireceğiz’ diyor.

3- ‘1924 yılında yapılmış elektrik fabrikamız var. Özelleştirme ihalesine girmiş, 35 milyona almıştık. Özelleştirme idaresi bunu reddetti. Sayın Cumhurbaşkanım, bu karar doğru değil, biz orayı müze olarak kullanacağız’ deyince Maliye ve Hazine Bakanı Berat Albayrak, ‘O zaman tekrar değerlendiririz, yasal bir engel yoksa düzeltiriz’ diyor. Soyer, yasal bir engel olmadığını söylüyor.

4- Halkapınar-Otogar arası metro yapımı kararımız Ulaştırma Bakanlığı’nda onay için bekliyor.

5- Soyer, ‘Çamlı Barajı’ konusunu gündeme getiriyor. Bunun üzerine Tarım Bakanı Bekir Pakdemirli devreye giriyor. ‘Onu tekrar değerlendireceğiz’ diyor.

Tunç Soyer’le konuşurum da sosyal medyayı sallayan Erdoğan’a bakışını sormam mı? Eşinin uyarısı üzerine haberi olmuş. Elbette ki eşi ‘Bana bile öyle bakmadın’ dememiştir çünkü ikisi arasındaki aşkı iyi biliyorum.”

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı!

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için lütfen reklam engelleyiciyi kapatın