fbpx
GündemManşet

Sosyal medya ayağa kalktı: #izmirkokuyor

İzmir’de günlerdir devam eden dayanılmaz koku nedeniyle vatandaşlar isyan etti. Kaynağı ve sebebi henüz bilinmeyen koku nedeniyle insanlar gündelik hayatlarında rahat nefes alamaz, balkonlarına çıkıp pencerelerini açamaz hale geldi. Koku probleminden bıkan İzmir halkı konuyu #izmirkokuyor etiketi ile sosyal medyaya taşıdı ve seslerini yetkililere duyurmaya çalıştı. 

İzmir, sıcak havaların da etkisiyle günlerdir pis kokunun esiri oldu. Koku nedeniyle İzmirliler gündelik hayatlarını rahatsız bir şekilde sürdürürken akşam saatlerinde balkonlara dahi çıkamaz hale geldi.

Koku problemi bu denli tepki toplarken başta İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer olmak üzere yetkililerden ise henüz konuya dair bir açıklama yapılmadı. Pis kokuyla ilgili İzmir Büyükşehir Belediyesi Hemşehri İletişim Merkezi’ne (HİM) yüzlerce başvuru yapılmasına rağmen vatandaşlara herhangi bir dönüş yapılmadı.

Sosyal medyada #izmirkokuyor tabelasına yapılan yorumların bir kısmı şöyle;

Bir vatandaşın Twitter’da Atatürk’ü burnunda mandala resmedilmiş görselini paylaşması birçok kişi tarafından tepkiyle karşılanırken, bir kısım vatandaş da İzmir’deki koku sorununu en iyi anlatan paylaşım olduğunu savundu.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı!

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için lütfen reklam engelleyiciyi kapatın