fbpx
ManşetPolitika

Salıcı uyarmıştı… CHP’de disiplin operasyonu başladı!

İzmir İl Yönetimi, İl Başkanı Deniz Yücel idaresinde toplandı. İl binasında gerçekleştirilen toplantının gündemi disiplin dosyaları oldu. Toplantıda Meclisi CHP meclis üyelerinden 2 isim disiplin soruşturması açılırken, son ilçe kongresinde aday olan Ali Rıza Türmen, kesin ihraç talebiyle disipline sevk edildi.

CHP İzmir İl Yönetimi, İl Başkanı Deniz Yücel idaresinde toplandı. Toplantıda İl Başkanı Deniz Yücel, belediye başkanları ve ilçe başkanları ile yaptığı toplantının sonuçlarını il yönetimine sundu. Toplantının ana gündemi son haftalarda yaşanan sıkıntılarla gündeme gelen Gaziemir ilçesi ve disiplin dosyaları oldu.

Edinilen bilgilere göre; Gaziemir Belediyesi CHP meclis üyelerinden Levent Çağlarsu ve CHP meclis üyesi de olan İzel Zenginobuz Derinsu hakkında disiplin soruşturması başlatıldı.

Toplantıda, gerekli soruşturmanın yapılması adına yönetim içerisinde Yerel Yönetimlerden Sorumlu İl Başkan Yardımcıları Köksal , İsfahan Naki, Aygül Eryılmaz ve Çetin Özdemir’den oluşan bir disiplin komisyonu kurulduğu öğrenildi.

İKİ MECLİS ÜYESİ HAKKINDA DİSİPLİN KARARI

Gaziemir Belediyesi CHP’li Meclis üyesi Levent Çağlarsu hakkında başlatılan disiplin soruşturmasının nedeninin, Çağlarsu’nun konuşmalarında sürekli Gaziemir Belediye Başkanı Halil Arda’yı hedef alması ve son mecliste yaptığı Deniz Arda ile ilgili ‘çikolata kutusu’ çıkışı olduğu belirtildi.

Gaziemir Belediye Meclisi Grup Başkanvekili İzel Zenginobuz Derinsu hakkında disiplin soruşturması açılma nedeninin grup başkanvekili olarak görevlerini yerine getirmemesi olduğu öğrenildi.

Komisyon üyeleri, Gaziemir Belediye Meclisi CHP meclis üyelerinden Levent Çağlarsu ve İzel Zenginobuz Derinsu’yu dinledikten sonra rapor hazırlayıp bir sonraki toplantıda il yönetimine sunacağı belirtildi.

Edinilen bilgilere göre, il disiplin kurulu yarın toplanarak iki ismi görüşecek.

TÜRKMEN HAKKINDA KESİN İHRAÇ TALEBİ

Diğer yandan toplantıda son ilçe kongresinde Kasım Özkan’a rakip olan Ali Rıza Türmen “kesin ihraç” talebiyle disipline sevk edildi. Türmen’in ihraç sebebinin sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlar nedeniyle milletvekillerini küçük düşürmesi olduğu ifade edildi.

SALICI UYARMIŞTI

Geçtiğimiz hafta sonu gerçekleştirilen CHP Arama Çalıştayı’nda yapılan örgüt toplantısında CHP Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı- partilileri sosyal medya kullanımı konusunda uyardığı ve “Parti yöneticisi, belediye başkanı konusunda partiyi küçük düşüren eylemlere girenleri partiden atarız” belirtilmişti.

Ayrıca ilçesinden gelen dosyalar disipline sevk edilirken, Kemalpaşa ilçesinden gelen dosyalar için komisyon kurulmasına karar verildi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı!

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için lütfen reklam engelleyiciyi kapatın