fbpx
GündemManşet

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca: Koronavirüs salgını tüm ülkede yeniden tırmanışa geçti

Bakanı Fahrettin Koca “ salgını tüm ülkede yeniden tırmanışa geçti” dedi.

’da konuşan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, “Halkımızdan rica ediyorum. Sağlık çalışanlarımızın hastaları iyileştirmek için gösterdiği çabayı sizler de tedbirlere uymak için gösterin. Salgınla mücadelede şu an tedbirlerden daha güçlü bir silahımız yok. Biliyoruz ki böyle bir mücadele sadece hasta tedavi ederek kazanılmaz. Yayılmayı önleyerek kazanılır. Bu da ancak ve ancak tedbirlere uymakla mümkündür. Şehir şehir dolaşıp çağrılarımızı tekrarlıyoruz” dedi.

“BURSA’DA GÜNLÜK VAKA SAYISI YAKLAŞIK ÜÇ KAT ARTTI”

Koca, “Bugün burada planladığımız gibi çalışma programları düzenlediğimiz her yerde salgına karşı verilen mücadelede gelinen noktayı, hastanelerimizin durumunu, alınacak ek tedbirleri, sağlık çalışanlarımızın ihtiyaçlarını değerlendiriyoruz” diye konuştu.

Koca sözlerini şöyle sürdürdü: “Koronavirüs salgını yeniden tırmanışa geçmiş durumda. 3 milyonu aşkın nüfusuyla Bursa ’a karşı verdiğimiz savaşın merkezlerinden biri. Bursa en kritik günlerini yaşıyor. ayına kıyasla günlük vaka sayısı yaklaşık üç kat artmıştır. İstanbullular, tedbirleri uyun. Bu çarşamba günü Bilim Kurulu toplantısını da İstanbul’da yapmayı planlıyoruz.“

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı!

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için lütfen reklam engelleyiciyi kapatın