fbpx
GündemManşet

Resmi binaya asılan AK Parti pankartı, 14 yıllık müdürü işinden etti!

’in Seferihisar ilçesinde AK Parti İlçe Kadın Kolları Kongresi’nin, ilçe ve müdürlüğü binasında yapılması ve binaya AK Parti amblemiyle birlikte ilçe başkanının adının yazıldığı pankart asılmasıyla ilgili soruşturma sonucunda 14 yıldır Seferihisar İlçe Tarım Müdürlüğü yapan Ali Özdemir görevden uzaklaştırıldı. 

İzmir Seferihisar’da tartışma yaratan olay geçen ekim ayında yaşandı. AK Parti Kadın Kolları ilçe kongresi için İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü binasındaki salon belirlendi. Kongrenin yapılacağı gün, salonun bulunduğu il müdürlüğü binasının girişine, AK Parti amblemi ve AK Parti İlçe Başkanı Ahmet ’ın isminin yer aldığı “Hoşgeldiniz” yazılı pankart asıldı. Bir kamu binasına asılan bu siyasi parti pankartı, İzmir’de tartışma yarattı. Çok sayıda ’li siyasetçi ve bazı yurttaşlar bu duruma gösterdi.

Olayla ilgili başlatılan soruşturma önceki gün tamamlanırken, 14 yıldır Seferihisar İlçe Tarım Müdürlüğü koltuğunda oturan Ali Özdemir görevden uzaklaştırıldı. Özdemir’le ilgili karar Seferihisar’da şok etkisi yarattı.

YAZI KAYMAKAMLIKTAN GELDİ

Diğer yandan, Ali Özdemir’in salonun tahsisiyle ilgili Seferihisar Kaymakamlığı’ndan gelen yazıyı işleme aldığı ve kongrenin yapıldığı gün de Gümüldür’de denetimde olduğu ileri sürüldü.

AK PARTİ İLÇE BAŞKANI, İZMİR BÜYÜKŞEHİR’İ SUÇLAMIŞTI

AK Parti Seferihisar İlçe Başkanı Ahmet Aydın skandal olayın ortaya çıkmasının ardından ’ni suçlamıştı. Aydın, İzmir Büyükşehir’in Çağan Irmak Kültür Merkezi’ni kullanma taleplerini reddetmesi üzerine kamu binasında kongre yapmak zorunda kaldıklarını savunmuştu.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı!

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için lütfen reklam engelleyiciyi kapatın