fbpx
EgeManşet

Pamukkale’ye giriş 80 lira oldu, Denizlili vatandaşlar isyan etti: Yabancılar gidiyor, biz gidemiyoruz

’de yaşayan vatandaşlar, “Kendi ülkemizde kendi memleketimize giremiyoruz” sözleriyle kararı eleştirdi

Dünya Miras Listesi’nde yer alan ve her yıl milyonlarca turistin geldiği beyaz cennet Pamukkale’nin 60 TL olan giriş ücretleri gelen zamla 80 TL’ye çıktı. Denizlililer karara tepki göstererek, Pamukkale’ye artık hiç gidemeyeceklerini savundular. 

Mete Aydın isimli vatandaş, kararının geri çekilmesi gerektiğini kaydederek, yabancı turistler ile birlikte turistlerin beyaz cennetin güzelliğini görmesi gerektiğini kaydetti.

“KENDİ ÜLKEMİZDE, KENDİ MEMLEKETİMİZDE GİREMİYORUZ”

Cemal Saraç isimli vatandaş ise Denizlili olmasına rağmen gidemediğini ifade ederek, “Valla kendi ülkemizde, kendi memleketimizde giremiyoruz, gidemiyoruz biz. Burada durduğumuz halde yabancılar gidiyor, biz gidemiyoruz” diye konuştu. 

Mehmet , Denizli’ye geleli 4 yıl olmasına rağmen Pamukkale’ye giremediğini, hatta fiyatı 50 TL iken kapıdan dönmek zorunda kaldığını belirtti.

Büşra Kasap isimli vatandaş da fiyatın çok yüksek olduğunu dile getirerek, “Gerçekten ciddi bir zam var şu anda. Ben 2 yıldır burada öğrenciyim, tarihimizi görerek öğrenmek istiyoruz ama bu zamlardan sonra gidebileceğimizi de zaten sanmıyorum” dedi.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı!

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için lütfen reklam engelleyiciyi kapatın