fbpx
Genel

O yobaz görevden alındı

CHP Grup Başkanvekili , çok eşliliği savunan ve Medeni Kanun’un kaldırılmasını isteyen Bilimleri Üniversitesi Gülhane ve Araştırma Hastanesi Başhekim Yardımcısı Ali Edizer’i Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya şikayet etti. Tepkiler üzerine Ali Edizer görevden alındı. Ali Edizer, “Aldım, kabul ettim Sayın bakanım Fahrettin Koca. Başım üstüne” diye mesaj attı.

Eski adıyla GATA, yeni adıyla Sağlık Bilimleri Üniversitesi Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin başhekim yardımcılığı görevini yürüten Dr. Ali Edizer, hesaplarından Medeni Kanunu ve tek eşliliği hedef alan paylaşım yaptı.

ATV’de yayınlanan ‘Esra Erol’da’ programını eleştiren Edizer, şu ifadeleri kullandı:

“Esra Erol’a bizi götüren yolun başı, İsviçre Medeni Kanununun kabul edilmesidir. Sorsan ‘kadına özgürlük ve uygarlık’ kazandırıldı. Resmiyete tek eşlilik, fiiliyatta zina ve fuhuş serbestliği. Kuvveden fiile batı ahlâksızlığı…”

Menzilci olduğu ileri sürülen Ali Edizer’in sosyal medya hesabında paylaştığı bir başka video konuşmasında da, “Medeni Kanun’u yıkmak için mücadele ettiğini” söylemiş, Cumhuriyeti yasaları gereği resmi nikahla sadece tek kişiyle evlenilmesini eleştirerek, “Boşanmak yerine 2. eşi alın” demişti.

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Ali Edizer’in paylaşımıyla ilgili olarak Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ile görüştüğünü duyurdu.

Özel, “Sosyal medya paylaşımları nedeniyle GATA’nın Başhekim Yardımcısı Ali Edizer’e partimizde ve kamuoyunda duyulan büyük rahatsızlığı Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya ilettim. Sayın Bakan duyduğu rahatsızlığı ifade etti, yarın gereğinin yapılacağını iletti” açıklamasında bulundu.

CHP’Lİ TAŞCIER: TEPEDEN TIRNAĞA KADIN DÜŞMANI

CHP Ankara Milletvekili ve TBMM Kadın-Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu CHP Sözcüsü Gamze Taşcıer de Ali Edizer’e tepki gösterdi. “Devleti 21. yüzyılda tarikatların emrine veren bir iktidarın, Türkiye Cumhuriyeti’ni ilerletmek için yapabileceği en ufak bir şey yoktur.” diyen Taşçıer, Edizer’in hekim olarak görevine devam etmesinin tüm yurttaşların sağlığı için tehdit olacağına dikkat çekti.

Taşçıer şunları söyledi:

“Alenen nefret suçu işleyen, Menzil tarikatının Sağlık Bakanlığı’nı işgal etmesine duacı olunması gerektiğini söyleyen, sosyal medyasından CHP Genel Başkanı ve İl Başkanı’na hakaretler eden, CHP’lileri üstü kapalı şekilde ölümle tehdit eden, muhalefet partilerinden milletvekillerine ‘köpek’ benzetmeleri yapan bir şahsın başhekim yardımcısı olması rezaletin çok ötesindedir. Medeni Kanun’un ve İstanbul Sözleşmesi’nin kaldırılmasını isteyen, kadınlara ağza alınmayacak hakaretler edip, cariye beklentisi içinde olduğunu yazan ve tepeden tırnağa bir kadın düşmanı olan bu kişinin değil görevde kalması, işlediği nefret suçları nedeniyle yargılanması gerekiyor. Eski başbakanlardan Mesut Yılmaz’ın ölmesi için adeta beklenti içinde olduğunu ifade edebilen bir kişinin hekim olarak hasta bakıyor olması, tüm vatandaşlarımızın sağlığı için tehdittir. Bu kişinin hekimlik yapmasına dahi müsaade edilmemelidir.”

BAKANLIK’TA ‘TARİKATLAR’ ÇEKİŞMESİ

Türkiye’de bakanlıkların tarikatlar tarafından bölüşüldüğünü belirten Taşcıer, sözlerini şöyle sürdürdü:

“FETÖ’yle sözde mücadele ediyorlar, ama yaptıkları tek şey başka tarikatları onların yerine geçirmek oldu. Devleti 21. yüzyılda tarikatların emrine veren bir iktidarın, Türkiye Cumhuriyeti’ni ilerletmek için yapabileceği en ufak bir şey yoktur. Bunlar da bu zihniyetteki şahısları buralara atayanlar da aynı yolun yolcusudur. Bu yolun sonu da karanlığın içidir. Bu şahsın şimdi gündem olunca görevden alınması da bu lekeden kimseyi kurtarmaz. Bu aklın buralara getirilmesi skandaldır. Biz bakanlıkta farklı farklı tarikatlar arasında ne çekişmeler olduğunu da çok iyi biliyoruz. Tekrar ve tekrar ifade ediyoruz ki Türkiye Cumhuriyeti şeyhler, dervişler, müritler, meczuplar memleketi olamaz. En doğru, en hakiki tarikat, medeniyet tarikatıdır”. 

SÖZLEŞMESİ FESHEDİLDİ

Tepkiler üzerine Sağlık Bakanlığı Teftiş Kurulu tarafından hakkında inceleme başlatılan Edizer, sözleşmesi feshedilerek görevden alındı. Ali Edizer görevden alındıktan sonra sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada “Aldım, kabul ettim Sayın bakanım Fahrettin Koca. Başım üstüne” dedi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı!

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için lütfen reklam engelleyiciyi kapatın