fbpx
Genel

Nijerya’da kaçırılan 15 Türk denizci serbest bırakıldı

Nijerya açıklarında korsanlar tarafından kaçırılan 15 Türk denizci serbest bırakıldı.

Nijerya açıklarında 23 Ocak günü, korsanlar tarafında kaçırılan 15 Türk denizci serbest bırakıldı. Denizcilerin durumunun iyi olduğu belirtildi.

Liberya bandıralı Türk şirketine ait M/V Mozart isimli konteyner gemisi Nijerya açıklarında korsanların saldırısına uğramıştı. Saldırganlar Azerbaycanlı bir denizciyi öldürmüş, 15 denizciyi de kaçırmıştı.

Gabon’un Port-Gentil Limanı’na çekilmiş, saldırıdan kurtulan Furkan Yaren ve İlhan Süha Tatlıgül ile baskın sırasında yaralanan ve tedavisi tamamlanan Bahadır Yeşilalan, ’ye getirilmişti.

Borealis Maritime ve Boden Denizcilik’ten yapılan açıklamada, mürettebatın tamamının güvende ve aileleriyle temas halinde oldukları, en kısa sürede Türkiye’ye dönecekleri aktarıldı.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Bu sıkıntılı süreçte, gösterdikleri güç, güven ve sabır için mürettebatımıza ve ailelerine tebriklerimizi ve teşekkürlerimizi sunmayı borç biliriz. Bu zorlu üç hafta boyunca verdikleri destek için Türk ve Nijerya hükümetlerine, tüm devlet kurumlarına ve görevlilerine, karada ve denizde görev yapan tüm Borealis topluluğuna ve bu sorunu çözmemize yardımcı olan herkese teşekkür ederiz. MOZART adlı gemimize yapılan ilk saldırıda hayatını kaybeden arkadaşımız ve meslektaşımızın ailesine tekrar sabır diler, gemilerini güvenli bir yere geri getirirken gösterdikleri cesaret ve disiplin için gemide kalan üç mürettebatımızı tekrar tebrik ve teşekkür ederiz.” 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı!

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için lütfen reklam engelleyiciyi kapatın