fbpx
GündemManşet

Muhalefet liderlerinden Olay TV tepkisi: Utanç verici

Kemal , , Temel Karamollaoğlu ve , 26 gün önce açılan Olay TV’nin iktidardan gelen baskı yüzünden kapatılmasına tepki gösterdi: “Ülkemizin siyasi tarihine utanç sebebi olarak geçmiştir.”

26 gün önce başladığı yayın hayatına dün son veren OLAY TV’nin Genel Yayın Yönetmeni Süleyman Sarılar, kapanış programında yaptığı açıklamada “Habercilik anlayışı ve yayınımız zannediyorum bir sürü yeri rahatsız etti. Cavit bey, (Çağlar) ‘Bana iktidardan büyük baskı var. Çok ağır baskı altındayım devam edemeyeceğim’ dedi” açıklamasını yaptı. Bu açıklamadan sonra Olay TV’nin ekranı karardı. Muhalefet liderleri Olay TV’nin kapatılmasına şöyle tepki gösterdi: 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu: Olay Tv’nin ekranlarının karartılmasına karşı, “Ülkemiz bu karanlığı hak etmiyor. Aydınlığı mutlaka getireceğiz.

SAADET Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu: “Yasaklarla mücadele edeceğiz diyerek iş başına gelen bir iktidarın döneminde, Olay TV‘nin sadece 26 gün yayın hayatına devam edebilmesi ve akabinde baskılar sonucu ekran karartması; ülkemizin siyasi tarihine utanç sebebi olarak geçmiştir. Basının özgür olmadığı, gazetecilerin hapsedildiği, fikirlerin rahatlıkla ifade edilemediği bir ülkenin kalkınması da ilerlemesi de mümkün değildir.  

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali : Dün akşam konuğu olduğum Olay TV‘nin ekranına düşen karanlık, basın özgürlüğünü kısıtlayanların görüntüsüdür. 

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu: Olay TV’nin iktidar baskısı sonucu daha bir ay olmadan kapanması, demokrasimiz adına utançtır! Neden korkuyorsunuz bağımsız gazetecilerden? Unutmayın sadece şaibeli işleri olan, kirli ilişkiler ağına bulaşan, yalanlarla insanları kandıranlar korkar basından.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı!

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için lütfen reklam engelleyiciyi kapatın