fbpx
GündemManşet

Muğla’da su isyanı: Hamam mı işletiyoruz?

Ekonomik darboğaz içindeki halkın fatura çilesi bitmiyor. Su faturalarına yansıyan yüksek rakamlara tepkiler ise giderek artıyor.

genelinde ve özellikle Fethiye’de yaşayan vatandaşların gündeminden düşmeyen su faturalarına yansıyan yüksek rakamlar için “hamam mı işletiyoruz” eleştirisinde bulunan da var, bölgesel tarife isteyen de…

Sosyal medyada açılan şikayet sayfasında su fiyatlarına isyan eden vatandaşlar, MUSKİ’ye seslenerek seslerini duyurmaya çalışıyor.

“Metreküp fiyatı olarak bu kadar yüksek fiyat olmaz. Bu veya doğalgaz değil” diyerek su fiyatlarına tepki gösteren vatandaşlar özellikle sosyal medyada gurup kurarak hesaplarından faturaları paylaşıp tepki gösterdiler.

Muğla’da bitmeyen yüksek su faturası isyanına karşı onlarca kişi  şikayet dilekçeleriyle belediyeye başvurmaya hazırlanıyor.

“BÖYLE SU FİYATININ ELEŞTİRİSİ OLUR”

Fethiye’nin 20 yıl başkanlığını yapan Behçet Saatcı ise “Rahmetli Bülent Ecevit’in bir sözü vardır; Toprak işleyenin su kullananındır” sözüne atıfta bulunarak Büyükşehir Belediyesi’nin su fiyatlarına yapmış olduğu zamları eleştirdi. Saatcı, imza kampanyası başlatmış ayrıca su zamlarını yargıya taşımıştı.

Saatcı, “Meskenlere bu suyu 1 TL 40 kuruştan, işyerlerine 1 TL 80 kuruştan, şantiyelere 1 TL 70 kuruştan, resmi kurumlara ise 1 TL’den satıyorduk. Bu sattığımız rakamlarla da, hem Alman Kalkınma Bankası’ndan almış olduğumuz kredinin geri dönüşünü sağlıyorduk, hem de 15 mahallemize suyla ilgili ihtiyaçlarını giderecek alt yapısal hizmetleri yapıyorduk. Yani, bu fiyatlarla satış yaptığımızda 15 mahalle olan Fethiye’mize hem hizmet ediyorduk, hem borcumuzu ödüyorduk, hem de kâr ediyorduk” diyerek “böyle su fiyatının siyaseti de olur eleştirisi de” sözlerine yer verdi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı!

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için lütfen reklam engelleyiciyi kapatın