fbpx
GündemManşet

MHP Karşıyaka İlçe Teşkilatı: Tesis peşkeş mi çekildi?

MHP Karşıyaka İlçe Başkanı Akif Yılmaz, Karşıyaka Belediyesi’ne sosyal tesis yapılmak üzere İlçenin Mustafa Kemal Mahallesi’nde bağışlanan bir tesisin, ihalesiz olarak kiralandığı iddiaları üzerine bir açıklama yaptı.

Tesisin ihalesiz ve çok küçük bir bedelle kiralandığı iddialarının bulunduğunu anlatan Başkan Yılmaz, “Bütün bu soruların cevabını bilmek, Karşıyakalıların ve İzmirlilerin en doğal hakkıdır diye düşünüyor, Karşıyaka Belediye Başkanı Sayın Dr. Cemil Tugay’ı kamuoyuna açıklama yapmaya davet ediyoruz” dedi.

MHP Karşıyaka İlçe Teşkilatı, geçtiğimiz günlerde kamuoyunun da oldukça tepkisinin çeken, Karşıyaka Belediyesi’ne bağlı Kent AŞ’ye ait Kent Ocakbaşı’nın, terörle anılan bir partinin amblemine benzetilen logosu ve ad değişikliğini gündeme getirmiş, kamuoyundan gelen büyük tepki üzerine tesisin logosu ve adı eski şekline getirilmişti. MHP İlçe Teşkilatı, Karşıyakalılardan gelen yoğun şikâyet üzerine; İlçenin Mustafa Kemal Mahallesi’nde, Karşıyaka Belediyesi’ne sosyal tesis olarak kullanılmak üzere bırakılan Bin 420 m²’si kapalı alan olmak üzere 3 bin 800 m² alan üzerinde kurulu bulunan Varyant Evleri Lansman ve Satış Ofisleri Tesisini kiraya verdi. Konuyla açıklama yapan MHP Karşıyaka İlçe Başkanı Akif Yılmaz, ihalesiz olarak 14 bin lira aylık bedel ile kiralandığı iddia edilen tesisle ilgili Karşıyaka Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay’ın Karşıyaka ve İzmir halkını bilgilendirmesini istedi.

YILMAZ’DAN SORULAR VE SORULAR…

İlçede, 30 m² bir dükkânın kirasının aylık 10-15 bin lira bedelle kiralandığına dikkat çeken MHP İlçe Başkanı Akif Yılmaz, sorularını söyle sıraladı: “Karşıyaka Belediyesi, kendisine sosyal tesis amaçlı kullanılmak üzere terk edilen devasa tesisleri/ binaları kime ya da kimlere peşkeş çekmektedir? Mustafa Kemal Mahallesi’nde bir bulunan Varyant Evleri lansman ve Satış Ofisleri binası yaklaşık bin 420 m² kapalı alanı ile birlikte 3 bin 800 m² ‘lik bir tesis yaklaşık 6 ay süren tadilatla İzmir Büfeciler Odası’na verilmiş, arkasından İstanbul merkezli şirkete nasıl verilmiştir? Bu tesisin kiralanması için ihale açıldı mı? Açıldı ise süreç nasıl işledi, ihaleye hangi firmalar katıldı ve teklif bedelleri ne idi? Bizim edindiğimiz bilgilere göre tesis 14 bin lira aylık kira bedeli ile kiralanmış. İlçede 30 m² bir dükkânın aylık kirasının 10-15 bin lira olduğunu bildiğimize göre, bin 420 m²’si kapalı alanı olmak üzere 3 bin 800 m² toplam alanı olan bir tesisin 14 bin TL’ye kiraya verilmesinin peşkeş çekilmek olduğunu düşünmek ya da bunun hesabını sormak, Karşıyakalı olarak bizim doğal hakkımız değil mi?  Ayrıca bu tesisin tadilatı esnasında elektrik ve su nereden alınmıştır? Bu kullanım acaba park bahçelerin su ve elektriği olabilir mi? Tesisin açılışı sürecinde özellikle son 3 gün belediye ait araçlar ve personel burada neye göre çalıştırılmış ve bu çalıştırılma karşılığında herhangi bir bedel alınmış mıdır? Bu tesise otopark alanı açmak için kaç tane fidan kesilmiştir? Bütün bu soruların cevabını bilmek, Karşıyakalıların ve İzmirlilerin en doğal hakkıdır diye düşünüyor, Karşıyaka Belediye Başkanı Sayın Dr. Cemil Tugay’ı kamuoyuna açıklama yapmaya davet ediyoruz.”

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı!

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için lütfen reklam engelleyiciyi kapatın