fbpx
Genel

Mersin Tabip Odası Başkanı Mehmet Antmen: “Türkiye’de günlük vaka sayısı 75 bin civarı”

Sağlık Bakanlığı’nın ‘Turkuaz Tablo’ olarak açıkladığı koronavirüs verileri tartışılmaya devam ediyor. Mersin Tabip Odası Başkanı Mehmet Antmen, Bakanlığın verilerinin gerçeği yansıtmadığını belirterek “Günlük vaka sayısı en az 75 bin civarı” dedi.

Koronavirüs pandemisinin başından beri Sağlık Bakanlığı tarafından açıklanan verilerin doğruluğu tartışılıyor. Testi pozitif olduğu halde tabloya işlenmeyen vakalar konusunda geri adım atan bakanlık vaka ve hasta sayılarını da tabloya işlemeye başladı. Konuyla ilgili konuşan Mersin Tabip Odası Başkanı Mehmet Antmen açıklanan tabloda vaka sayısının gerçeği yansıtmadığını belirterek, “Mersin Türkiye’nin 50’de 1’i, bizim elimizdeki verilere göre sadece Mersin’de günde bin 500 hasta var. Buradan yola çıkarsak Türkiye’nin günlük vaka sayısı 75 bin oluyor” dedi.

Mersin’de bulaşıcı hastalıklar nedeniyle ölenlerin sayı ile ilgili de açıklama yapan Antmen, “Sadece Mersin’de günde 10 kişi bulaşıcı hastalıklardan hayatını kaybediyor. Türkiye genelinde bu sayı en az 500’dür. Bakanlığın açıkladığı sayılar gerçeği yansıtmamaktadır” diye konuştu.

“KORONADAN BAŞKA BULAŞICI HASTALIK YOK”

Tomografide pozitif çıkan bir hastanın sürüntü testinde negatif çıkmasından dolayı koronavirüs hastası kabul edilmediğini belirten Antmen, ” Türkiye’de koronavirüsten başka bulaşıcı hastalık yok. İstanbul’un açıkladığı 199 bulaşıcı hastalıktan ölenlerin 1-2 si tüberküloz veya AİDS olsa bile minimum 190’ı koronavirüs nedeniyle ölen insanlar. Bu nedenle Sağlık Bakanlığı’nın verileri gerçeği yansıtmıyor” ifadelerini kullandı.

Asıl ölüm nedeni koronavirüs oluğu tespit edilemeyen hastaların da olduğunu belirten Antmen, “Sırf sürüntü testi negatif çıktı diye hasta kabul edilmeyen insanların ölüm nedeni kalp krizi akciğer yetmezliği olarak açıklanıyor” dedi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı!

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için lütfen reklam engelleyiciyi kapatın