fbpx
ManşetPolitika

Meral Akşener kürsüyü Doğu Türkistanlı genç kıza bıraktı Meclist TV yayını kesti

İYİ Parti Genel Başkanı Meral , partisinin Meclis gurubunda kürsüyü Doğu Türkistan Türkü Kaşgarlı Nursimangül Abdurraşid’e bıraktı. zulmü yüzünden yaklaşık 4 yıldır ailesinden haber alamadığını belirten Nursimangül, kürsüye geldiğinde ise Meclis TV’nin yayını kestiği görüldü.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin grup toplantısında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin grup toplantısında Doğu Türkistanlı Nursiman Abduraşid’i kürsüye çıkarınca TBMM televizyonu yayını kesti. Nursiman Abduraşid konuşmasında “Doğu Türkistan’a kulak verin” çağrısı yaptı. 

“Üç kuruş uğruna kapalı kapılar ardında yapılan pazarlıklar uğruna kardeşini yüz üstü bırakan vicdansız bir iktidarla karşı karşıyayız” diyen Akşener, iktidarın Doğu Türkistan konusunda sessiz kaldığını savunarak “Görüyoruz ki Çin Merkez Komitesi Türkiye Komiseri, nam-ı diğer ‘kısmen iktidar’ Sayın Cinping Perinçek; Müslümanım diye gezen Erdoğan’ı da, Türk milliyetçisiyim diye diye gezen Sayın Bahçeli’yi de, nasıl olduysa esir almış” diye konuştu. 

Ardından Akşener, Doğu Türkistanlı Nursiman Abduraşid’i kürsüye çağırdı. Nursiman’ın kürsüye çıkmak için harekete geçtiği sıralarda TBMM televizyonu canlı yayını kesti.

Doğu Türkistanlı Nursimangül Abdurraşid’in ardından Meral Akşener’in tekrar kürsüye gelmesinin ardından Meclis TV yayına devam etti.

BUNA NASIL SUSUYOR?”

Akşener’in kürsüyü bıraktığı ve Meclis TV’nin yayını kestiği anlarda Nursimangül Abdurraşid şöyle konuşmuştu:

“Doğduğum topraklara faydalı bir evlat olmak için çok çalıştım. Bu uğurda Türkiyeye geldim. Mezun oldum ve şuanda prestijli bir firmada çalışıyorum. Fakat bu sevincimi ailemle paylaşamıyorum. Ailem toplama kamplarına götürdü. 4 yıldır haber alamıyorum. 3 ila 5 milyon kardeşimiz bu kamplarda esir tutuluyor.

Erkeklerimiz köle gibi çalıştırılırken kadınlarımız ise evlilik adı altında tecavüze uğruyor. Benim ailemin bu durumunun sebebi benim Türkiye’de bulunmam. Ailemin sesini 4 yıldır duymadım. Önünüze çıkan Doğu Türkistanlı soydaşlarımıza sorarsanız onlarda aynı şeyi söyler. 90 yaşında dedesi bu kamplarda olanlar var. Benim de çocuğum var. Bir an gözümün önünden ayrılsa ödüm kopuyor. Benim annem ve babam çocuklarımın hayatta olup olmadığını bilmeden ömürleri geçiyor.

Benim feryadım siyasi değil. İnsanca ailemle yaşamak istiyorum. Bu kamplardan ailelere ölü olduğu yönünde sosyal medyada dolaşıyor. Çim her ne kadar üstünü örtmeye çalışsa da Çin’in Türk toplumlarına soykırım yaptığını gören araştırmacılar.

Dünya buna nasıl susuyor? Nasıl inanırım ben Müslüman’ların Türk’lerin kardeş olduğuna? Bu zulme hep birlikte dur demenizi istiyorum. Ben sözümü söyledim şimdi insanlıktan cevap bekliyorum”

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı!

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için lütfen reklam engelleyiciyi kapatın