fbpx
GündemManşet

Menemen’de başkan vekilini kura belirledi

Serdar Aksoy’un tutuklanıp cezaevine gönderilmesinin ardından gözler Menemen’e çevrildi. Menemen’de yeni başkan vekilinin belirleneceği seçim sona erdi. İlk 2 turda üçte iki, 3. turda ise salt çoğunluğun sağlanamadığı seçimde 4. turda da belli olamadı. Bir boş oyun olduğu oylamada iki aday da 15’er oy aldı. Yeni başkanın kura yönetimiyle belirlendiği seçimde Menemen Belediyesi yeni Başkan vekili Millet İttifakı adayı Deniz Karakurt oldu.

Menemen Belediye Başkanı iken görevden el çektirilen Serdar Aksoy’un yerine yeni başkan vekili seçmek için Menemen Belediye Meclisi bugün saat 14.00’te olağanüstü toplandı. 

Belediye meclis salonunda gerçekleştirilen toplantıya CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel ve AK Parti İzmir Başkanı Kerem Ali Sürekli de katıldı. 

Seçimde Cumhur İttifakı’nın adayı Aydın Pehlivan olurken, Millet İttifakı’ nın adayı Deniz Karakurt olmuştu. 

Koronavirüs tedbirleri gerekçe gösterilerek basının alınmadığı toplantıda Cumhur İttifakı’nın adayı Aydın Pehlivan ilk turda 14, 2. turda 15 ve 3. turda da 15 oy almıştı. Millet İttifakı’nın adayı Deniz Karakurt ise ilk turda 17, 2. turda 16 ve 3. turda 15 oy almıştı. 3. turda Ali Aydın adına atılan bir oy geçersiz sayılmıştı.

İlk 2 turda üçte iki, 3. turda ise salt çoğunluğun sağlanamadığı seçimde başkan vekili 4. turda belli oldu.

Bir boş oyun olduğu 4. turda iki aday 15er oy aldı. 

Yeni başkanın kura yönetimiyle belirlendiği seçimde yeni başkanvekili Millet İttifakı adayı Deniz Karakurt oldu.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı!

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için lütfen reklam engelleyiciyi kapatın