fbpx
ManşetYerel Yönetimler

Menemen’de Başkan Aksoy sözünü tuttu… Öğrenciler okullarına kavuştu

İzmir’in Menemen ilçesindeki bazı kırsal mahallelerde yaşayan öğrenciler, taşımalı eğitim sisteminde değişikliğe gidilmesi nedeniyle bu yıl okula başlayamadı. Mahalle statüsündeki köylerde ikamet eden öğrenciler, ücretsiz verilen servis hizmetinin kaldırılmasıyla mağdur oldu. Öğrencileri ve ailelerini dinleyen Menemen Belediye Başkanı Serdar Aksoy toplu taşıma düzenlemesinin dışında kalan mahallelere servis tahsis etti. Servis hizmeti bugünden itibaren başladı ve öğrenciler okullarına kavuştu

Milli Eğitim Bakanlığı, toplu taşıma olduğu gerekçesiyle Menemen’in köylerinde ücretsiz servis uygulamasını kaldırmasıyla öğrenciler mağdur oldu. Okullarına gitmek için sabah erken saatlerde kalkan öğrenciler, dolmuşta yer bulabilmek için erkenden sıraya girmek ve okula yetişmek için 22 kişilik minibüse 42 kişi binmek zorunda kaldı. Üst üste minibüse binen öğrenciler ve veliler isyan etti. 

Beyköy, Alaniçi, Çaltı mahallerinde yaşayan öğrenciler ve ailelerin isyanına kulak veren Menemen Belediye Başkanı Serdar Aksoy, toplu taşıma düzenlemesinin dışında kalan mahallelere servis tahsis etti. Servis hizmet bugün itibariyle başlarken, öğrencilerin mutluluğu yüzlerine yansıdı.

Menemen Belediye Başkanı Serdar Aksoy sosyal medyadan, “Köylerde yaşayan çocuklarımızın okullarına kavuşmaları için servis hizmetimizi bugünden itibaren  başlattık. Sizler geleceğimizin teminatı herşeyimizsiniz. Sizler için ne yapsak azdır. Sizleri çok seviyor, derslerinizde sonsuz başarılar diliyorum.” ifadelerini kullandı.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı!

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için lütfen reklam engelleyiciyi kapatın