fbpx
GündemManşet

Menemen Belediyesi’nde sağlıkçılar, mühendisler ve öğretmenler temizlik işlerine verildi!

Büyük tartışmalara neden olan, önceki günlerde yenilenen kura çekimi ile ’den AK Parti’ye geçen Belediyesi’nde skandal uygulamalar bitmiyor. Belediyede çalışan sağlıkçı, mühendis ve öğretmenler, Toptan Çözüm Müdürlüğü’nde görevlendirerek temizlik yaptırıldığı öğrenildi.

Menemen’de Belediye Başkanı ’un hapse girmesinin ardından kura ile seçimi kazanan ve tarihe “Tombala Başkan” olarak geçen AK Partili Pehlivan’ın, Meta- ve MENAŞ şirketinde çalışan işçilere ‘zulmü’ bitmiyor.

Belediye Başkan Vekili Aydın Pehlivan, belediyeye ait Meta-Su ve MENAŞ şirketinde çalışan 440 işçiye “Toptan Çözüm Müdürlüğü’nde görevlendirilmeniz uygun görülmüştür” şeklinde yer değiştirme yazısı gönderdiği, yüzün üzerindeki çalışanın da görev yerinin değiştirildiği edinilen bilgiler arasında.  

SAĞLIKÇILAR, MÜHENDİSLER VE ÖĞRETMENLER TEMİZLİK İŞLERİNE VERİLDİ!

Taşeron çalışanların yanı sıra uzun yıllardın belediyede kadrolu olarak çalışan sağlıkçı, mühendis, ve öğretmenlerin de Toptan Çözüm Müdürlüğü’nde temizlik görevlisi olarak görevlendirildiği öğrenildi.

Menemen Belediyesi Gençlik Kurs Merkezi Kurucu Müdürü Metin Yaşatürk, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “2011 yılından beri büyük bir özveriyle bu kadroları oluşturduk. Gençlerin hem ders almasını sağladık hem de onlara barış ve kardeşliği anlattık. İlerici ve aydın olan bu arkadaşlarımıza tahammül edemiyorlar. Öğretmenler başka birimlere kaydırılıyor ve temizlik işçisi yapılıyor. öğretmenlikten başka bir iş yapamaz. Pırıl pırıl öğretmenlerin eline faraş ve kürek veriyorlar, içim acıyor. Verdiğimiz bütün emekler boşa gitti” dedi.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı!

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için lütfen reklam engelleyiciyi kapatın