fbpx
Genel

Marmaris belediye binası yıkılıyor

’te depreme dayanıksız olduğu tespit edilen binası için yıkım kararı alındı. Belediye Başkanı ’li Mehmet Oktay, “ depremi sonrası yaptırdığımız testlerde binanın dayanıksız olduğu ortaya çıktı” dedi.

Marmaris Belediyesi’nin 50 yıllık binası, depreme dayanaklı olmadığına ilişkin raporların ardından önlem amaçlı boşaltıldı. Marmaris Belediye Başkanı CHP’li Mehmet Oktay, bölgenin bölgesi olduğunu, vatandaşların da kendi binalarını depreme dayanıklı olup olmadığını incelenmesini istediğini belirterek, “İzmir depreminden sonra hizmet binamızda yaptırdığımız testlerde binamızın ne yazık ki depreme dayanıksız olduğu raporlarla ortaya çıktı. Normal şartlarda zaten belediye hizmet binamızı farklı bir bölgede yenileme düşüncemiz vardı. En son raporla birlikte bu süreç de hızlanmış oldu. Çünkü hiçbir mesai arkadaşımızın en ufak bir zarar görmesi vicdanımızın kaldırabileceği bir durum değildir” dedi. 

“DEPREM BÖLGEMİZİN GERÇEĞİ”

Hızlı bir şekilde binanın tahliye işlemlerinin başlatıldığını söyleyen Oktay, “Deprem bu bölgemizin bir gerçeği. Belediye olarak da birtakım hazırlıklarımız . Vatandaşlarımızdan kendi yapılarını da inceletmelerini istiyoruz. Çünkü bildiğimiz gibi deprem değil bina öldürüyor. Biz kendi binamızdan başladık. Umarım herkese örnek oluruz” diye konuştu. 

CHP HEYETİNDEN ZİYARET

CHP Doğa Haklarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı tarafından kurulan ‘ Enerji Araştırma Komisyonu’ heyeti Marmaris Belediyesi’ni ziyaret etti. CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç ile CHP’li milletvekilleri Süleyman Bülbül, Hüseyin Yıldız, Mahir Polat, Ahmet Vehbi Bakırlıoğlu, Mürsel Alban, Süleyman Girgin ve Burak Erbay’ın oluşturduğu heyeti Mehmet Oktay karşıladı. 

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç, aldığı karar nedeniyle Mehmet Oktay’ı tebrik ederek depreme dayanıksız olan binalara ilişkin yıkım kararının tüm belediyelere örnek olması gerektiğini vurguladı. Binanın 50 yıldır Marmaris’e hizmet verdiğini aktaran Öztunç, “Deyim yerindeyse kahrını çekiyor. Tabi artık depreme dayanıklı olmadığı yönünde birtakım raporlar var. Bu nedenle sayın başkanımız buranın yıkılmasına dair haklı bir karar almış. Ben kutluyorum ve hayırlı olsun diyorum” dedi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı!

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için lütfen reklam engelleyiciyi kapatın