fbpx
ManşetYerel Yönetimler

Mahkeme, Menemen Belediyesi’nin başvurusunu reddetti!

Menemen Belediyesi Başkan Vekilliği seçimi için AK Parti’nin başvurusu sonrasında mahkeme tarafından verilen yürütmeyi durdurma kararına Menemen Belediye Başkanlığı tarafından yapılan itiraz reddedildi. Yeni süreçte İzmir Valiliği kura çekiminin yapılacağı günü ve saati belirleyecek.

Menemen eski Belediye Başkanı Serdar Aksoy’un tutuklanmasının ardından Menemen Meclisi’nde gerçekleşen belediye başkan vekilliği seçiminde CHP’li Deniz Karakurt ve AK Partili Aydın Pehlivan aday olmuş, yaşanan eşitlik sonrası kazananı kura çekimi belirlemişti.

Yeni başkanvekilini belirleyen ve cam kavanoz içinde yapılan kura çekiminin usule aykırı olduğu gerekçesiyle AK Parti tarafından Bölge İdare Mahkemesine yapılan itirazda mahkeme yürütmeyi durdurma kararı vermişti.

Bu kararın ardından Menemen Belediye Başkanlığı da yargı yolunu tuttu ve yürütmeyi durdurmaya itiraz etti. Başvuruyu inceleyen mahkeme bugün aldığı kararla itirazı reddetti. 

Menemen’de gözler yeni sürece çevrildi. Yargı kararıyla kura çekiminin yeniden yapılmasının önü açılırken, İzmir Valiliği’nin en kısa sürede gün ve saati belirleyeceği öğrenildi. 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı!

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için lütfen reklam engelleyiciyi kapatın