fbpx
ManşetYerel Yönetimler

Liyakatta son nokta: Belediye başkanı eşini ‘onursal koordinatör’ yaptı!

İzmir Büyükşehir Belediyesi AK Parti Grup Başkanvekili Özgür Hızal, Gaziemir Belediye Başkanı Halil Arda’nın eşi Deniz Arda’yı belediyeye onursal koordinatör olarak atandığını iddia eden bir kartvizit yayınladı. Hükümete yakın medya kuruluşlarında da haber olan konuda sosyal medyadan açıklamalardan bulunan Hızal, CHP’nin yeni dönem belediye başkanlarının benzer uygulamalarına atıfta bulunarak “İşte CHP’nin liyakat anlayışı” dedi.

31 Mart yerel seçimlerinin ardından sık sık gündeme gelen ve kamuoyunda tepki çeken CHP’li Belediye Başkanlarının yakınlarını belediye kadrolarına atamalarına bir yenisi daha eklendiği iddiası ortalığı karıştırdı.

İzmir Büyükşehir Belediye Meclis AK Parti Grup Başkanvekili Özgür Hızal, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla Gaziemir Belediye Başkanı Halil Arda’nın eşi Deniz Arda’yı belediyeye “Onursal Koordinatör” olarak atadığını iddia etti. Hızal, “Kafasına göre kadro uyduran Gaziemir Belediye Başkanı Halil Arda, “Onursal Koordinatör” olarak eşine belediyede yer bulmuş… İşte CHP’nin liyakat anlayışı” sözleriyle CHP’nin AK Parti eleştirilerinde sıklıkla dile getirdiği liyakat anlaşına gönderme yaptı.

AK Partili Hızal’ın paylaşımı şöyle:

“Biri kendisini belediye şirketine müdür olarak atar, diğeri oğlunu genel müdür yardımcısı yapar… Şimdi de kafasına göre kadro uyduran Gaziemir Belediye Başkanı Halil Arda, “Onursal Koordinatör” olarak eşine belediyede yer bulmuş… İşte CHP’nin liyakat anlayışı” ifadelerini kullandı.

“EŞİM BELEDİYEDEN HİÇBİR ÜCRET ALMIYOR”

Gaziemir Belediye Başkanı Halil Arda’dan iddialara yanıt verdi Yazılı bir açıklama yapan Başkan Arda, eşi Deniz Arda’nın ürettiği projeler ve iş birlikleri çalışmalarıyla kurum için onursal bir çaba sarfettiğinin belgelendiğini ifade ederken eşinin belediyeden hiçbir ücret almadığını söyledi.

Başkan Arda tarafından yapılan yazılı açıkalmada şu ifadelere yer verildi;
“Kamuoyunda farklı bir noktaya çekilen eşime ait basılmış kartvizitlerle ilgili yanlış bilgileri düzeltme zorunluluğu doğmuştur.

Eşim Deniz Arda, belediyemizin hiçbir noktasında resmi olarak çalışmamaktadır. Siyasi danışmanım olarak bilgi ve birikiminden her zaman destek aldığım eşim, göreve geldiğimiz günden bu yana “gönüllü” olarak hem Gaziemir hem de belediyemiz için canla başla çalışmaktadır.
Söz konusu kartvizit, eşim Deniz Arda’nın ürettiği projelerle ilgili Türkiye’deki ve yurt dışındaki üniversiteler ile iş birliklerinde ve kardeş şehir çalışmalarında kurum için onursal çaba sarf ettiğini belgelemek amacıyla oluşturulmuştur.

Belediyemizde “Arda” soyadını taşıyan çocuk, eş ya da farklı bir akrabamız, damadımız çalışmamaktadır.

Buradan Cumhuriyet Savcılarını göreve davet ediyorum. Eşim Deniz Arda’nın belediyeden ve bağlı şirketlerinden “bir kuruş” kazanç elde ettiğinin tespit edilmesi halinde istifa edeceğimi kamuoyunun dikkatine sunuyorum.

Halil Arda
Gaziemir Belediye Başkanı”

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı!

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için lütfen reklam engelleyiciyi kapatın