fbpx
GündemManşet
Trend

Koronavirüs nedeniyle İran’la olan tüm sınır kapıları kapatıldı

Türkiye’ye komşu olan İran’da korona virüs nedeniyle 8 kişinin hayatını kaybetmesi üzerine İran’la olan tüm sınır kapıları kapatıldı, uçuşlar durduruldu

Türkiye, İran’da ölümle sonuçlanan yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vakaları nedeni ile sınır kapısını kapattı.

Aralık ilçesi Kaymakamı Mustafa Görmüş’ün olay yerinde inceleme yaptığı ve ekiplerin teyakkuz halinde olduğu bilgisine ulaşıldı.

Iğdır Valiliği’nden yapılan yazılı açıklamada ise, “İran’da görülen Koronavirüsü vakalarına karşı ilimiz sınır ili olması sebebiyle her türlü emniyet ve sağlık tedbirleri ilk andan itibaren alınmıştır. Gelişmeleri yakından takip ediyoruz. Resmi makamlar tarafından yapılan açıklamalar dışındaki haber ve yorumlara lütfen itibar etmeyiniz” denildi.

İçişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada “Koronavirüs tehdidi nedeniyle Türkiye-İran sınırı kapatıldı” denildi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, “Koronavirüs salgını nedeniyle İran’la olan bütün sınır kapıları kapatıldı, uçuşlar tek taraflı durduruldu” dedi.

Sağlık Bakanı Koca, İran’da ölümle sonuçlanan yeni tip Koronavirüs (Kovid-19) vakaları nedeni ile Türkiye’nin aldığı önlemlere ilişkin açıklama yaptı.

Dilucu Sınır Kapısı’nın kapatılmasının ardından İran’la olan diğer sınır kapılarının da geçici olarak kapatıldığını açıklayan Koca, “Tüm uluslararası uçuşlar da (İran’dan gelişler) saat 20.00 itibarıyla tek taraflı ve geçici olarak durduruldu” dedi.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı!

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için lütfen reklam engelleyiciyi kapatın