fbpx
Özel Haber
Trend

Konak Belediyesi, İYİ Partili Meclis Üyesi Burcu Bostancıoğlu’na çalışmış!

Konak Belediyesi’nin İYİ Partili Belediye Üyesi Burcu Bostancıoğlu, gizli patronu olduğu yerel gazeteyi kullanarak CHP’li belediyelerden binlerce lira ilan aldığı iddia edildi.

Bir grup Konak Belediyesi çalışanını iddiasına göre; 30 Mart Yerel Seçimlerinin tartışmalı ismi, teşkilatın istememesine rağmen İYİ Parti Grup Başkan Vekili Lütfü Türkkan’ın baskıları ile listeye giren Burcu Bostancıoğlu’nun basın danışmanı olarak bilinen Gamze İşler’in imtiyaz sahibi olduğu “E-Gazetem” başta Konak Belediyesi olmak üzere kentteki CHP’li belediyelerce adeta maaşa bağlandığı yönünde. Gazetenin Genel Yayın Yönetmenliğini üstlenen isim ise Menemen Belediyesi Basın ve Yayın Müdürü Haydar koçak.

Adı geçen gazetenin yayın kurulunda yer alan isimler ise çok manidar. Konak Belediye Meclis Üyeleri Burcu Bostancıoğlu ile Barış Özgen’in hem belediye meclis üyesi olması hem de üyesi oldukları belediyen ilan almaları akla çeşitli sorular getiriyor. Ayrıca Burcu Bostancıoğlu ile Barış Özgen, Konak Belediyesi Madde Bağımlılığıyla Mücadele Komisyonu’ndan çalışma arkadaşları.

BAŞKAN BATUR’UN NÜFUZU KULLANILIYOR!

Konak Belediyesi’nin İYİ Partili Belediye Meclis Üyesi Burcu Bostancıoğlu, Konak Belediye Başkanı Abdül Batur’a baskı kurarak Belediyenin tanıtım bütçesinden yüklü miktarda reklam gideri adı altında ödeme aldığı, ayrıca Başkan Batur’un nüfuzunu kullanarak başta Bornova Belediyesi olmak üzere Buca, Seferihisar, Beydağ, Bayraklı, Menemen, Çeşme ve ’nden binlerce lira ilan bedeli adı altında ödeme aldığı da iddialar arasında.

GAZETENİN ADRESİ BURCU BOSTANCIOĞLU’NA AİT!

E-Gazetem’in künyesine göre yönetim adresi, Alsancak Mahallesi 1441 Sokak No: 1 Nimethan İşhanı Konak İzmir olarak görünüyor. Burcu Bostancıoğlu’nun sahibi olduğu Akademik Sanat Terapileri Merkezi ve başkanlığını yürüttüğü ayrıca E-Gazetem İmtiyaz sahibi olan Gamze İşleri’in de kurucusu olduğu “Bir Hayata Dokun Derneği”de yine aynı adreste faaliyet yürütüyor.

TÜM İTİRAZLARA RAĞMEN KOMİSYON KURULDU!

Meclis Üyesi Burcu Bostancıoğlu’nun icraatları gazete ile de sınırlı değil. 31 Mart Yerel Seçimlerinin ardından toplanan ilk meclis toplantısında CHP’li Mahmut Esat Aslan, Madde Bağımlılığıyla Mücadele Komisyonu kurulması için önerge verdi. AK Partili ve MHP’li üyelerin “belediyenin öncelikli görevlerinin bulunduğunu, bağımlılıkla mücadelenin belediyenin görevi değil devletin görevi olduğunu” belirterek önergeye itiraz etmişlerdi. Başkan Batur’un da önergeye destek vermesiyle oy çokluğuyla kabul edilen komisyonda İYİ Parti’den Burcu Bostancıoğlu, CHP’den Barış Özgen, Aslı Gündüz ve Ali Yangir seçildi. AK Parti grubundan da Nazlı Kurt yer aldı. Ne hikmetse projenin mimarı Burcu Bostancıoğlu olmasına rağmen (ki ardından komisyon başkanı olarak seçildi) önergeyi CHP’li Mahmut Esat Aslan’ın vermesi kulislerde İYİ Parti’nin önergesi kabul edilmez şeklinde yorumlanmıştı. Başta Konak Belediye Başkan Yardımcısı Asker Güneş olmak üzere CHP’li birçok meclis üyesinin bu karardan rahatsız olduğu ama grup kararı alındığı için kabul oyu verdikleri de o zamanlar sosyal medyaya ve yerel basının haberlerine yansımıştı.

26 Haziran 2019 tarihinde Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, beraberinde Meclis Üyelesi Burcu Bostancıoğlu ile birlikte Konak Belediyesi Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde bir basın toplantısı düzenledi. Toplantıda konuşan Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, Konak’ta yeni madde bağımlılığı tedavi merkezi açacaklarının müjdesini vererek, “Madde Bağımlılığı ile Mücadele Komisyonu’nu kurarken ‘bir kişinin hayatını kurtarsak bizim için kârdır’ diyerek kurduk. Bugün geldiğimiz nokta bizi mutlu ediyor. Konak Belediyesi olarak madde bağımlılığı için tedavi merkezi açıyoruz. Basmane bölgesinde Oteller Sokağı diye bilinen alanda 3 katlı bir bina var. Bu binanın sahibi bizim arkadaşımız. Bu binanın Konak Belediyesi’ne bağışlaması konusunda anlaştık. Bu konuya ciddi çalışıyoruz. Önümüzde belediye meclis toplantısında gündemimiz olacak. Muhtarlarla iletişim halindeyiz. Mahallerimizde çalışmalarımızı sürdüreceğiz” dedi.

BAĞIMLILIĞI TEDAVİ MERKEZİ ADI ALTINDA BİNLERCE LİRA BOŞA MI GİTTİ?

Alınan kararın ve basın açıklamasının üzerinden yaklaşık 14 ay geçmesine, Madde Bağımlılığı Tedavi Merkezi’ne inşaat ve tadilat için binlerce lira harcanmasına rağmen henüz bir arpa boyu yol alınmış değil. Aradan geçen 14 aya rağmen Konak Belediyesi konuyla ilgili herhangi bir açıklama yapmadı. Meclis Üyesi Burcu Bostancıoğlu’nun profesyonel hayatında bağımlılara yönelik sanat terapisi uyguladığı ve hayatını buradan kazandığı parayla idame ettiği alınan bilgiler arasında. Bostancıoğlu’nun komisyon başkanı olması, ileride açılması muhtemel olan tedavi merkezinin yöneticisi Bostancıoğlu’nun olacak olması kafalarda soru işareti yarattı. Bostancıoğlu ayrıca Konak Belediyesi iştiraklerinden MERBEL Şirketi’nin yönetim kurulu üyesi olduğu ve huzur hakkı adı altında maaş aldığı da edinilen bilgiler arasında.

KONAK BELEDİYESİNİN MALZEMELERİ ODATV’YE!

Burcu Bostancıoğlu’nun basın danışmanı ve E-Gazetem’in İmtiyaz Sahibi Gamze İşler ayrıca OdaTV muhabirliği görevini yürütüyor. Edinilen bilgiye göre, OdaTV adına yine aynı adreste kurulan TV stüdyosunun kamera, mikrofonları ve bir kısım ışık ünitesinin Bostancıoğlu’nun Başkan Batur’a ‘özel ricası’ üzerine Konak Belediyesi Türkan Saylan Kültür Merkezi’nden alınarak Gamze İşler’e hibe edildiği yönünde.

Gamze İşler, Konak Belediyesi’nin hibe ettiği malzemelerle OdaTV adına hazırlanan bir videoda Recep Tayyip ’a hakaret etmiş ve bu hakaret sebebiyle de Savcılığı Gamze İşler hakkında soruşturma başlatmıştı.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı!

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için lütfen reklam engelleyiciyi kapatın