fbpx
Genel
Trend

Kıran-2 başlatıldı

PKK'ya yönelik "Kıran-2 Ortak Operasyonu" başlatıldı

PKK’ya yönelik “Kıran-2 Ortak Operasyonu” başlatıldı. Kıran-2 operasyonunda Mardin’de 69, Şırnak’ta 26, Batman’da 22 olmak üzere toplam 117 tim görev alıyor

Mardin, Şırnak ve Batman’da terör örgütü PKK’ya yönelik “Kıran-2 Ortak Operasyonu” başlatıldı. Kıran-2 operasyonunda Mardin’de 69, Şırnak’ta 26, Batman’da 22 olmak üzere toplam 117 tim görev alıyor.

Güvenlik kuvvetlerinin ortak katılımıyla Mardin, Şırnak ve Batman kırsalında başlatılan “Kıran-2 Ortak Operasyonu”nu Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Arif Çetin ve Emniyet Genel Müdürü Mehmet Aktaş, Mardin’in Midyat ilçesinden yönetiyor.

Diyarbakır Jandarma Bölge Komutanı Tümgeneral Halis Zafer Koç, Mardin’de operasyon komutanı olarak arazide bulunuyor. Operasyon, PKK’lı teröristleri yakalamak ve etkisiz hale getirmek, kullandıkları sığınak, barınak ve depo alanlarını tespit ederek imha etmek amacıyla düzenleniyor.

Operasyon kapsamında 3 ilde jandarma komando, jandarma ve polis özel harekat ile güvenlik korucularından oluşan 117 operasyonel tim görev alıyor.

JANDARMA GENEL KOMUTANI ÇETİN: VERMİŞ OLDUĞUMUZ EMİR ARA, BUL, YOK ET

Operasyonla ilgili bilgi veren Jandarma Genel Komutanı Arif Çetin yaptığı ilk açıklamada, “Kıran-2 operasyonunu başlattık. Operasyonlarımız son terörist etkisiz hale getirilene kadar devam edecek. Teröristler artık eylem yapamaz hale gelmiştir. Operasyonlarda taktiğimiz alan hakimliğini sağlamak. Komandolarımıza vermiş olduğumuz emir ‘ara, bul, yok et’” dedi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı!

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için lütfen reklam engelleyiciyi kapatın