fbpx
ManşetPolitika

Kılıçdaroğlu Ankara, İstanbul ve İzmir’de adayını işaret etti

CHP’de 28-29 Mart tarihlerinde yapılacak kurultay öncesinde gözler Ankara, İstanbul ve İzmir il kongrelerine çevrildi

Tarafsız Haber Ajansı’ndan Mehtap Gökdemir’in haberine göre, CHP kulislerinden sızan bilgiye göre Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu Ankara, İstanbul ve İzmir’de adayını işaret etti ve tek aday olmasını önemsediğini ifade etti.

CHP’de 28-29 Mart 2020 tarihlerinde yapılacak 37. Olağan Kurultayı için hazırlıklar sürüyor.

İlçe kongrelerinin ardından İl kongreleri 3 Şubat 2020-2 Mart 2020 tarihleri arasında yapılacak. Kurultay öncesi gözler Ankara, İstanbul ve İzmir il kongrelerine çevrildi.

KILIÇDAROĞLU ANKARA, İSTANBUL VE İZMİR İÇİN NE DEDİ?

CHP kulislerinden sızan bilgiye göre Kılıçdaroğlu, Ankara, İstanbul ve İzmir il başkanlığı için adayını işaret etti, tek aday olmasını önemsediğini ifade etti. Genel Merkez’in kritik il ve büyükşehirlerdeki kongrelerde de tek adayla gidilmesi eğilimi bulunuyor.

İSTANBUL’DA KAFTANCIOĞLU

CHP İstanbul 37. Olağan İl Kongresi 9 Şubat 2020 Pazar günü Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek.

Tarafsız Haber Ajansı’nın edindiği bilgiye göre Kılıçdaroğlu adayının İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu olduğunu söyledi. İstanbul’da Kaftancıoğlu’nun karşısına aday çıkması beklenmiyor.

Parti yönetiminde, “Başarılı il başkanlarımızla devam etmeliyiz. 25 yıl sonra İstanbul’u kazanmış bir il başkanı başarılıdır” değerlendirmesi yapılıyor.

ANKARA’DA ÇOK ADAYLI YARIŞ OLMASI BEKLENİYOR

CHP Ankara İl Kongresi 16 Şubat Pazar günü yapılacak.

Ankara İl Başkanlığı seçiminde birden fazla adayın çıkması bekleniyor. Edinilen bilgiye göre Kılıçdaroğlu Ankara’da adayının Parti Meclisi üyesi Ali Hikmet Akıllı olduğu mesajını verdi.

CHP kulislerinden sızan bilgiye göre bazı belediye başkanları ve milletvekilleri Genel Başkan ile görüştü ve Ankara için isim önerdi, ancak Kılıçdaroğlu’nun ‘adayımız Ali Hikmet Akıllı” dediği öğrenildi.

İZMİR’DE MEVCUT İL BAŞKANI İSMİ ÖNE ÇIKIYOR

CHP İzmir İl Kongresi 8 Şubat 2020 Cumartesi günü Kültürpark içinde bulunan Celal Atik Spor Salonu’nda gerçekleştirilecek. Edinilen bilgiye göre Kılıçdaroğlu İzmir’de İl Başkanı Deniz Yücel’i aday olarak işaret etti ve devam etmesini istediği öğrenildi.

CHP kulislerine göre bir süre önce İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer ve bazı milletvekillerinin mevcut İl Başkanı Deniz Yücel’e itirazları için Genel Merkez devreye girdi. Kılıçdaroğlu, Deniz Yücel ile görüştü ve “Tunç Soyer ve milletvekillerinin talepleri gözetilsin” mesajını verdiği öğrenildi.

İzmir’deki sıkıntı devam edince Genel başkan yardımcıları İzmir’e gitti ve Deniz Yücel ile görüştü.  İzmir’de sorununun çözüldüğü, tek adayın çıkacağı ve Deniz Yücel ile devam edileceği öğrenildi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı!

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için lütfen reklam engelleyiciyi kapatın