fbpx
ManşetPolitika

Kerem Ali Sürekli’nin yönetimi hazır… Listede tepki çeken isimlerde var!

Ak Parti ’de merakla beklenen il yönetim kurulunun tamamlandığı öğrenildi

AK Parti İzmir ’na 13 Nisan tarihinde atanan ve o günden beri oluşturacağı yönetim için yaklaşık 7 bin 500 kişi ile görüşen Kerem Ali Sürekli’nin listesine son rötuşları yaptığı ve yönetime alacağı 75 (50 asil 25 yedek) ismi belirleyeceği 125 kişilik havuz listeyi hazırladı. Yönetim Kurulu listesi için hafta sonu Ak Parti’nin Ege Bölge Koordinatörü olan Murat Baybatur ile son bir istişarede bulunacak olan Sürekli’nin belirlediği yönetim kurulu listesini en geç 15 Mayıs Çarşamba günü sunulması bekleniyor.

LİSTE NASIL OLACAK?

Listede öncelik olarak parti tüzüğünde yer alan gençlik ve kotalarına uyulacak. Bunun dışında listenin ana unsurunu daha önce siyasette yer almayan ya da yeni girmiş ama gelecek vadeden isimlerden oluşturacak. Sürekli; listenin genç ve tecrübesizliğini de kuruluştan bu yana parti içinde sürekli görev alan ve Ak Parti kadrolarını iyi bilen isimler ile giderecek.

TEPKİ ÇEKEN İSİMLERDE !

AK Parti İzmir kulislerinden edindiğimiz bilgilere göre, İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli’nin hazırladığı 75 kişilik listede tepki çeken isimlerde var. Önceki dönemlerde İl Yönetim Kurulu’nda görev yapmış çeşitli sebeplerden dolayı yönetimi bırakmış (ya da bıraktırılmış) isimlerinde olduğu liste, şimdiden AK Parti İzmir teşkilatında küçük çapta bir krize neden oldu.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı!

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için lütfen reklam engelleyiciyi kapatın