fbpx
GündemManşet

Kaza sonrasındaki rüşvet iddiaları yargıya taşındı

İGA, "İstanbul Havalimanı yöneticilerinin rüşvet çarkını bir iki gün içinde belgeleri ile açıklayacağım" diyen İYİ Partili İBB Meclis Üyesi Ali Kıdık hakkında suç duyurusunda bulundu. Kıdık ise suç duyurusu sayesinde rüşvetin belgesinin görüleceğini söyledi

İGA, “İstanbul Havalimanı yöneticilerinin rüşvet çarkını bir iki gün içinde belgeleri ile açıklayacağım” diyen İYİ Partili İBB Meclis Üyesi Ali Kıdık hakkında suç duyurusunda bulundu. Kıdık ise suç duyurusu sayesinde rüşvetin belgesinin görüleceğini söyledi

İstanbul Havalimanı’nın işletmecisi, İGA Havalimanı İşletmesi İcra Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Kadri Samsunlu’nun da aralarında bulunduğu İGA yöneticileri adına, gazeteci Ali Kıdık hakkında suç duyurusunda bulunuldu. Çağlayan’daki İstanbul Adalet Sarayı’na gelen İGA yöneticilerinin avukatı Ali Taşar, suç duyurusu dilekçesini savcılığa verdi.

Kadri Samsunlu’nun da bulunduğu 21 yöneticinin adının “şikayetçi” olarak yer aldığı dilekçede, Ali Kıdık’ın “hakaret” ve “iftira” suçlarından yargılanması talep edildi. Sabiha Gökçen Havalimanı’nda yaşanan 3 kişinin hayatını kaybettiği uçak kazası sonrasında havacılık sektörüyle ilgili bir haber sitesinin sahibi olan Kıdık’ın iftira ürettiğini savunan Taşar, “Bu şahıs, İGA ve yöneticilerini, Sabiha Gökçen Havalimanı ile ilgili bir kumpas içerisinde göstermek, daha da ötesi bu talihsiz kazayla ilişkilendirmek gibi hem akla hem ahlaka ve hem de insanlığa son derece aykırı bir imada bulunmuştur. Ayrıca konuyla ilgili elinde belgeler olduğunu iddia ederek, İGA yöneticileri hakkında bu konu bağlamında bir rüşvet iddiası ortaya atmıştır” diye konuştu.

KIDIK: RÜŞVETİN BELGESİNİ GÖRMÜŞ OLACAK

İYİ Partili İBB Meclis Üyesi ve Airport Haber Genel Yayın Yönetmeni Ali Kıdık, Sabiha Gökçen’de 3 kişinin hayatını kaybettiği kazanın ardından yaptığı paylaşımda, “Sabiha Gökçen Havalimanı üzerine derin oyunlar oynanıyor. Andolsun ki bildiklerimiz, söylediklerimizden çok fazla. İstanbul Havalimanı yöneticilerinin rüşvet çarkını bir-iki gün içinde belgeleri ile açıklayacağım. @igairport belgeler şu anda elimde. Devamını bekliyorum” ifadelerini kullanmıştı. Kıdık, hakkındaki suç duyurusuyla ilgili ise sosyal medya hesabından “İstanbul Havalimanı igairport CEO’su Kadri Samsunlu suç duyurusunda bulunacakmış. Çok mutlu oldum. Bu sayede rüşvetin belgesini kendisi de görmüş olacak” diye yazdı.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı!

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için lütfen reklam engelleyiciyi kapatın