fbpx
ManşetPolitika

Karşıyaka’da Kent A.Ş. krizi: Başkan Tugay, Meclis Üyesi Öğüt’ü toplantıdan çıkardı!

Başkanı Cemil Tugay, meclis grubuyla toplantı yaptı. Tugay’ın son dönemde sıklıkla gündeme gelen belediye şirketi Kent A.Ş. ile ilgili detaylı bilgilendirme yaptığı öğrenildi. Öte yandan toplantı başında meclis üyesi Öğüt’ün, Başkan Tugay’ın talebiyle dışarı çıkarıldığı öğrenildi.

Karşıyaka Belediyesi’nin Cumhuriyet Halk Partili (CHP) Başkanı Cemil Tugay, partisinin meclis grubuyla bir araya geldi. CHP Karşıyaka İlçe Başkanı Serdar Koç ve CHP’li meclis üyeleriyle belediyedeki meclis toplantı salonunda buluşan Tugay’ın Kent A.Ş. üzerinden detaylı bilgilendirmeler yaptığı aktarıldı.

Son dönemde hem muhalefet partisinden Kent A.Ş’ye yönelik eleştiriler gelmiş hem de CHP’li meclis üyeleri ‘bilgi alamıyoruz’ şikayetleri getirmişti.

Zaman zaman kamuoyunda gündeme gelen belediye şirketinin ekonomik durumu hakkında açıklamalar yaptığı belirtilen Başkan Tugay’ın Nisan 2019’dan bu yana şirketin yürüttüğü çalışmaları anlattığı öğrenildi.

Şirketi maddi olarak kötü halde aldıklarını, zamanla iyi duruma getirdiklerini söylediği aktarılan Tugay’ın, pandemiye ayrı bir parantez açtığı ifade edildi. Tugay’ın 2019 yılının Nisan ayıyla birlikte şirketi düzlüğe çıkarmak için çalıştığını söylediği ve “İyi durumdaydık ancak araya pandemi girdi. Önümüzdeki yıl şirketi daha iyi noktalara getireceğiz” mesajını verdiği belirtildi.

Tugay’ın ayrıca meclis toplantılarına taşınan, muhalefetin eleştiri yönelttiği, kamuoyunda da gündem olan Kent A.Ş. bünyesindeki bazı yerlerin kiralanması, bazı yerlerin de özel işletmelere verildiği iddialarına yanıt verdiği, şirketin bu yöndeki adımlarını, sistemin işleyişi ve içeriğiyle ilgili açıklamalarda bulunduğu öğrenildi.

ÖĞÜT DIŞARI ÇIKARILDI

Öte yandan Tugay’ın toplantı başlarken Belediye Meclis Üyesi Murat Öğüt’ü dışarı çıkardığı aktarıldı. Öğüt’ün geçtiğimiz günlerde meclis üyeleri arasındaki grubundan Kent A.Ş ile ilgili bazı iddiaları gündeme getirdiği bu nedenle Başkan Tugay’ın Öğüt’e tepkili olduğu öğrenildi. Tugay’ın toplantı başında Öğüt’e  “Sizin bu toplantıda olmanızı istemiyorum” dediği, Öğüt’ün de salondan dışarı çıktığı öne sürüldü. Öğüt’ün geçtiğimiz günlerde de CHP’li meclis üyeleri arasındaki WhatsApp grubundan çıkartıldığı öğrenildi. 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı!

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için lütfen reklam engelleyiciyi kapatın