fbpx
3. SayfaManşet
Trend

Karşıyaka’da facianın eşiğinden dönüldü!

Karşıyaka Örnekköy Mahallesinde, kablo yakan şahısların yaktığı ateş otluk alana sıçradı. Çıkan yangından Folkart’ın şantiyesi de etkilendi

Karşıyak’nın kronikleşen sorunlarından biri olan Örnekköy Mahallesinde kablo ve hurda yakımı, az kalsın bir faciaya neden oluyordu. Çaldıkları kabloları plastik kaplamalarından ayırmak için yaktıkları ateş otluk alana sıçradı. Kısa sürede büyüyen yangın, Folkart şantiyesine de sıçradı. Çalışanların müdahale ettiği yangın büyümeden kısa sürede söndürüldü. Arazinin kapalı olması sebebiyle yangına müdahale edemeyen İzmir İtfaiyesinin kısıtlı uğraşlarıyla yangın yaklaşık 1,5 saatte söndürülebildi. Yoğun yerleşim bölgesinde tam ortasında bulunan otluk alandaki yangın evlere sıçramadan söndürülmesi olası bir facianın önünü kesti.

MAHALLELİ YILLARDIR AYNI SORUNDAN MUSTARİP

Uzun yıllardır kablo ve hurda yakımı için kullanılan, adeta moloz döküm sahasına dönüşen arazi mahalle sakinleri tarafından başta valilik ve Karşıyaka Belediyesi’ne defalarca şikayet edilmesine rağmen çözüme kavuşamadı.

En son mahalle sakinleri Karşıyaka Belediye Başkanı Cemil Tugay ile görüşmüş, Başkan Tugay sorunu çözeceği yönünde mahalle sakinlerine söz vermiş ama sözünü tutmak için herhangi bir adım atmamıştı.

ÇÖZÜMÜ BELEDİYE MECLİS ÜYESİ Mİ ENGELLİYOR?

Mahalle sakinlerinin ortaya attığı vahim iddiaya göre; arazide kablo ve hurda yakan, burayı moloz döküm sahası olarak kullanan kişiler Karşıyaka Belediye Meclis Üyesi Cemil Yüm’ün akrabaları ve iş ortakları olduğu yönünde. Meclis Üyesi Cemil Yüm, Belediye Başkanı Cemil Tugay ve zabıta müdürüne uyguladığı baskı sebebiyle araziye müdahale edilemiyor. Hemen hemen her gün kablo ve hurda malzeme yakılan araziden gökyüzüne kapkara dumanlar yükselirken, her fırsatta çevreye karşı hassasiyetinin altını çizen Başkan Cemil Tugay’ın, bir belediye meclis üyesinin siyasi ve maddi rantı için halk sağlığını görmezden gelmesi de tepkilere neden oluyor.

Yangının sönmesinin ardından söz konusu arazide kablo ve hurda yakımına devam edildi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı!

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için lütfen reklam engelleyiciyi kapatın