fbpx
GündemManşet

Karşıyaka’da Cemil Tugay klasiği… Genç sporcuların yetiştirileceği park için içki ruhsatı istedi!

Belediyesi’nin Rüzgarın Kızı Semra Aksu Gençlik ve Spor Parkı için içki ruhsatı istedi. Komisyonlardan gelen Başkanlık önergesi salı günü gerçekleşecek Karşıyaka Belediye Meclisinde oylanacak. Çevre halkından ise büyük .

oncusehir.com’un haberine göre; Önceki Belediye Başkanı tarafından seçimden hemen önce temeli atılan Rüzgarın Kızı Semra Aksu Gençlik ve Spor Parkı, önce tek çivi çakılmadan unutulmaya bırakıldı. Ardından da Karşıyaka Belediyesi, sosyal tesis yapacağını belirterek burası için içki ruhsatı istedi. 

Oysa o parkın; 12 Mart’ta CHP Genel Başkan Yardımcısı Kaya, eski başkan Hüseyin Mutlu Akpınar, Semra Aksu ve birçok davetlinin katılımıyla görkemli bir törenle temeli atılmıştı. Hatta açılış sırasında Yıldırım Kaya ’19 Mayıs’ta birlikte koşacağız’ diyerek açılış için tarih dahi vermişti. Çevre halkının büyük heyecanla beklediği spor parkı önce bakımsızlığa terk edildi, ardından da o görkemli tabelası söküldü. 

NELER OLUYOR?

Parkın çevresinde ikamet eden vatandaşlar büyük bir heyecanla parkın yapılacağı günü beklerken Karşıyaka Belediyesi Ruhsat ve Denetim Müdürlüğü üzerinden meclise gelen başkanlık önergesinde; 2040 Sokak No:35/5 numaratajlı Belediyemize ait Sosyal Tesisin içkili yer bölgesine dahil edilmesi” talebi vardı. İşte o önerge tarafından görüşülmek üzere ilgili komisyonlara gönderildi. Bu ilginç önerge komisyonlardan oyçokluğu ile onay çıktı. Nihayi kararı ise 1 Aralık günü toplanacak olan Karşıyaka Belediye Meclisi verecek. 

Parkın şimdiki terk edilmiş hali…

NELER YAPILACAKTI?

15 dönüm arizi üzerinde yapılması planlanan Rüzgarın Kızı Semra Aksu Gençlik ve Spor Parkı’nın 7 bin 400 metrekaresinin atletizm alanına ayrılacağı ve 480 metre uzunluğunda beşli atletizm parkuru, uzun atlama, sırıkla atlama alanı, yetişkin ile çocuk fitness alanları oluşturulacağı açıklanmıştı. Ayrıca Spor Parkı’nda ‘Eski çocuk oyunları’ alanı da inşa edilecekti. Bu alanda seksek, dama, satranç, dokuz kiremit ve dokuz taş gibi eski oyunlar için ayrı bölümler olacak, ağaç evli ip ve macera parkuru da yer alacaktı.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı!

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için lütfen reklam engelleyiciyi kapatın