fbpx
GündemManşetSür Manşet

Karşıyaka Örnekköy’ün içler acısı hali

İzmir’in metropol ilçelerinden Karşıyaka’nın görünmeyen yüzü olarak anılan Örnekköy Mahallesi’nden gelen görüntüler yürek sızlattı. Mahallede toplanmayan çöpler, gelişi güzel sokaklara atılan moloz yığınları ve atıklar vatandaşı isyan ettirdi

Medya Ege’nin haberine göre, Örnekköy’de toplanmayan çöpler sokaklara gelişigüzel atılan inşaat ve hafriyat atıkları ve molozlar yüzünden mahalle sakinleri Karşıyaka Belediyesi ve Başkan Cemil Tugay’a tepki gösterdiler. Mahallede yaşayan bir işçi emeklisi yaptığı açıklamada, “İzmir’e toz kondurmuyoruz diyerek kendilerince temizlik yaptıklarını söyleyen Başkan ve belediye çalışanları bir de mahallemizin haline baksınlar. Hani İzmir’e toz kondurmuyorlardı. Örnekköy’de çöpler toplanmıyor, moloz atanlar denetlenmiyor, cezai işlem yapılmıyor. Örnekköy’ü sahipsiz bıraktılar” sözlerine yer verdi.

“BELEDİYE TELEFONLARIMIZA BİLE CEVAP VERMİYOR”

Mahalle sakini bir memur yaptığı açıklamada “Burada boş büyük bir arsa var. Sadece Karşıyaka’dan değil Menemen’den bile hurdacılar buraya gelip kablo ve hurda yakıyor. Önceki başkana da yeni başkana da defalarca sorunumuzu iletmemize rağmen ilgilenmedi. Belediyeye; sosyal medya, WhatsApp ve telefonla onlarca başvuruda bulunduk ama cevap bile vermediler. Karşıyaka belediyesi belirli mahalleler dışında hiçbir mahallesi ile ilgilenmiyor” dedi.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı!

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için lütfen reklam engelleyiciyi kapatın