fbpx
GündemManşet
Trend

Karşıyaka Belediyesi’nin yeni projesi: ‘Sıfır karbon’ bahane Euro’lar şahane!

Örnekköy ve Mavişehir’de kablo ve çöp yakımını engellemeyen Karşıyaka Belediyesi, ‘Sıfır Karbon Noktası Eğitim Merkezi’ni kurdu

Kış mevsiminde kömür satış depolarını denetlemeyen ve bu sebeple Karşıyaka’nın üzerine duman bulutu inmesine sebep olan, 4 mevsim Örnekköy ve Mavişehir’de kablo ve çöp yakımını engellemeyene Karşıyaka Belediyesi, Hayat Boyu Öğrenme, Mesleki Eğitim ve Geliştirme Derneği, Ege Orman Vakfı, Almanya merkezli RENAC energy & climate GmbH ortaklığı ve Karşıyaka Belediyesi iştirakçiliğinde hazırlanan Sıfır Karbon Noktası Projesi, Mavişehir’de hayata geçirildi. Türkiye ve AB Arasında Sivil Toplum Diyaloğu (CSD-V) Hibe Programı’ndan 210 bin Euro hibe desteği alan proje kapsamında, yenilenebilir enerji kaynaklarının yaşam alanlarına entegrasyonunun ve doğal kaynakların verimli kullanılmasının model olarak görülebileceği sözde bir eğitim merkezi kuruldu. 

“BİLİNÇLİ NESİLLER İÇİN”

Proje hakkında bilgi veren Karşıyaka Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay “Sıfır Karbon Noktası Eğitim Merkezi, sergileyeceği örnekler ve yaratacağı farkındalık ile çevre ve doğa için gösterdiğimiz çabaların önemli bir adımı olacaktır. Yerel, bölgesel, ulusal ve uluslararası düzeyde karşılıklı bilgi alışverişi ve iş birliğinin de başarılı bir örneğini oluşturan böyle bir merkeze, Karşıyaka’mızda ev sahipliği yapmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Emeği geçen herkese, tüm kurum ve kuruluşlara teşekkür ediyorum. Yenilenebilir enerji kaynakları, sıfır karbon ve iklim değişikliği gibi konularda çocuklarımızı bilinçlendirmek, farkındalık sahibi nesiller yetişmesine katkı sunmak için iş birliği içinde çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

SÖZ VERDİ AMA TUTMADI!

Karşıyaka Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay, özellikle Örnekköy’de yakılan kablo ve çöpler sebebiyle sosyal medyada çokça eleştiri almıştı. Tepkiler üzerine mahalle sakinleriyle görüşen BaşkanTugay, mahalle sakinlerine ‘bir doktor olarak’ halk sağlığı sorununu çözeceği yönünde söz vermişti. Aradan geçen 8 aya rağmen maliyeti bahane ederek verdiği sözü yerine getirmedi. Yaşanan sorunla ilgili kendisini sosyal medyadan eleştiren Karşıyakalıları engelleyen Karşıyaka Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay, sorunu ve vatandaşları görmezden gelerek konuyu halının altına süpürme yolunu seçti.

Karşıyaka Örnekköy’ün içler acısı hali

İzmir’in metropol ilçelerinden Karşıyaka’nın görünmeyen yüzü olarak anılan Örnekköy Mahallesi’nden gelen görüntüler yürek sızlattı. Mahallede toplanmayan çöpler, gelişi güzel sokaklara atılan moloz yığınları ve atıklar vatandaşı isyan ettirdi

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı!

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için lütfen reklam engelleyiciyi kapatın