fbpx
GündemManşet

Karşıyaka Belediyesi, Baykal ve Piriştina kültür merkezlerini kiraya mı veriyor?

Kaynak arayışı içinde olan Karşıyaka Belediyesinin, atıl kaldığı gerekçesiyle Deniz Baykal Kültür Merkezi ile Ahmet Piriştina Kültür Merkezini kiraya verdiği iddia edildi. Parti kulislerinde büyük rahatsızlık yaratan bu kiralama iddiasına karşılık, bu iki kültür merkezini kiralayan kurumların, Baykal ve Piriştina isimlerinin yer aldığı tabellaları değiştirip değiştirmeyeceği soruluyor.

Bilindiği gibi dönemin CHP Genel Başkan Yardımcısı Kaya’nın katılımı ile Karşıyaka eski Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar tarafından temeli atılan Rüzgarın Kızı Semra Aksu Gençlik ve Parkı projesini iptal ederek, buraya sosyal tesis yapmak için harekete geçen Karşıyaka Belediye Başkanı Dr. , şimdi de yine CHP’nin Onursal Genel Başkanı Deniz Baykal ile Büyükşehir Belediyesi’nin merhum Başkanı Ahmet Piriştina isimlerini taşıyan, Karşıyaka Belediyesine ait iki kültür merkezini kiraya vermekle eleştiriliyor. 

Kültür merkezlerinin bulunduğu mahallelerde de ciddi rahatsızlık yaratan bu durum karşısında Karşıyaka Belediyesinden henüz net bir açıklama yapılmış değil. İddiaya göre Başkan Cemil Tugay, belediyeye kaynak yaratmak amacıyla, belediyenin pandemi dolayısıyla da işletemediği ve zarar eden bu iki kültür merkezini kiraya verdi. Kültür merkezlerini ise İzmir’de faaliyet gösteren bir üniversite kiraladı. 

BAYKAL VE PİRİŞTİNA İSİMLERİ DEĞİŞECEK Mİ?

Ancak CHP örgütünde esas rahatsızlık yaratan ise bu kiralama işleminden sonra Deniz Baykal ve Ahmet Piriştina isimlerinin bu kültür merkezlerinden sökülüp sökülmeyeceği ile ilgili oldu. Örgüt, CHP’nin bu çok önemli iki ismin kültür merkezlerinden sökülmesi endişesini dile getiriyor. Bu kiralama iddiaları, kiralama şartnameleri ve akıldaki soru işaretleri için Karşıyaka Belediyesinden açıklama bekleniyor. 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı!

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için lütfen reklam engelleyiciyi kapatın