fbpx
Genel

Karamollaoğlu: FETÖ’nün siyasi ayağı AKP’nin kendisidir

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, ‘FETÖ’nün siyasi ayağı tartışmalarıyla ilgili açıklamalarda bulundu. Karamollaoğlu, “FETÖ’nün siyasi ayağı AKP’dir” dedi

‘FETÖ’nün siyasi ayağı’ tartışmalarını değerlendiren Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, “Siyasi ayak AKP’nin kendisidir” diye konuştıu.

T24’e konuk olan Saadet Partisi lideri Karamollaoğlu, Murat Sabuncu ve Prof.Tayfun Atay’ın sorularını yanıtladı.

Karamollaoğlu, AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) lideri Kemal Kılıçdaroğlu arasında yaşanan ‘FETÖ’nün siyasi ayağı’ polemiğine ilişkin olarak açıklamalarda bulundu. Karamollaoğlu, “Bir partiye, içinde, örneğin CHP’de, MHP’de bir iki FETÖ’cü var diye siyasi ayak denemez” ifadesini kullandı.

“HER BASKICI YÖNETİM KENDİ SONUNU HAZIRLAR”

AKP’nin bugün geldiği yeri eleştiren Karamollaoğlu, “Mutlak güç bozar, AKP tek mutlak güç haline geldi. Her baskıcı yönetim kendi sonunu kendi hazırlar” yorumunu yaptı.

Yeni partiler kurmak için AKP’den ayrılan eski Başbakan Ahmet Davutoğlu ve eski Başbakan Yardımcısı Ali Babacan’ın kopuşunu da değerlendiren Karamollaoğlu, “Tabiri caizse ehliyetli takım AKP’den ayrıldı. Ayrılanların az çok tabanda ve kadrolarda etkisi var” dedi.

CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun kendileriyle birlikte Kudüs Mitingi’ne katılmasını da yorumlayan Karamollaoğlu, “Sayın Kılıçdaroğlu özeleştiri vermesini bilen bir siyasetçi. Başörtüsü ile ilgili sözleri, mitinge katılması, adalet ve şeffaflık konusundaki yaklaşımı önemli. Ben de onun gibi düşünüyorum. Ancak siyasi bir ittifak meselesi şu anın meselesi değil. Seçimler döneminde bu konu konuşulabilir. Şu anda prensipleri konuşmak önemli” diye konuştu.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı!

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için lütfen reklam engelleyiciyi kapatın