fbpx
GenelGündemManşet

Karaburun Belediyesi, yolu bir metre genişletmek için onlarca ağacı katletti!

İzmir’in Karaburun İlçesi Mordoğan mevkiinde yol genişletme çalışması nedeniyle ağaç katliamı gerçekleştiriliyor. Karaburun Belediyesi tarafından gerçekleştirilen çalışmalara bölgede yaşayan vatandaşlar engellemek için direnişlerini sürdürüyor. Çalışmaları durdurmak adına Savcılığa başvurduğunu belirten bir vatandaş, “Ekiplere başvuru yaptığımı söylememe rağmen hiçbir şekilde beklemeyip ağaç kıyımına devam ediyorlar” dedi.

Karaburun Belediyesi, Mordoğan mevkiinde yolu bir metre genişletmek amacıyla ağaç kıyımı gerçekleştiriyor. 30 yıllık çam ağaçlarının yok edilmesine karşı çıkan bölgede yaşayan vatandaşlar sosyal medyadan duruma isyan etti. Çalışmaların durması için direnişlerini sürdüren vatandaşlar yürütmeyi durdurma kararı aldırabilmek adına Savcılığa başvurdu. Karaburun Belediye Başkanı İlkay Girgin Erdoğan ve İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’e çağrıda bulunan vatandaşlar henüz bir geri dönüş alamadıklarını belirtti.

“SADECE YOLU BİR METRE GENİŞLETMEK İÇİN…”

Bölgede yaşayan vatandaşlar ağaç katliamının sona ermesi için sosyal medyada siyasilere çağrıda bulundu. Durdurma kararı çıkartabilmek adına Savcılığa başvurduğunu belirten bir vatandaş “Başvuru yaptığımı ekiplere söylememe rağmen hiçbir şekilde beklemeyip ağaç kıyımına devam ediyorlar. Sadece yolu bir metre genişletmek için buradan çam ağaçlarını kestiler” dedi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı!

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için lütfen reklam engelleyiciyi kapatın