fbpx
GündemManşet
Trend

Kamu kaynakları FETÖ’ye mi aktarılıyor? Kim bu çok şanslı seçilmiş firma Ber Çevre?

İzmir Büyükşehir Belediyesi, 18 Mart 2021 tarihinde kendi yetkisinde bulunan gemi atıkları toplama işiyle ilgili yetki devri manasına gelen yap-işlet-devret modeli davetiye usulü bir ihale gerçekleştirdi.

İhaleye, İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin basına servis ettiği bilgilere göre belediye şirketleri İZBETON A.Ş., İZDOĞA A.Ş. ve adı açıklanmayan iki firma daha iş ortaklığı şeklinde birlikte tek bir teklif sunmuşlar.

Bu haberlerden sonra çok sayıda okuyucumuzdan ve konuyu takip eden İzmirlilerden sayısız telefon ve ihbar aldık.

Kim bu üçüncü ve dördüncü firmalar, isimleri neden gizlidir, kerametleri nedir, hangi kriterlere göre seçilmiştir, işin ne kadarına nasıl ortak olmuşlardır, her iki firmanın da İstanbul firması olduğu doğru mudur? Firmalardan birinin  TERÖR ÖRGÜTÜ İLE İLTİSAKLI olduğu iddia edilmektedir. Hatta sahibinin FETÖ firarisi Adil ÖKSÜZ’ün yakını olduğu ve aynı soyadı taşıdığı, işin sadece ÖKSÜZ’ün yakının firmasının teknik yeterlilik şartlarına göre adrese teslim şartname ile yapıldığı, yıllık 2,7 milyon gösterilen işin gerçek gelirinin yıllık birkaç yüz milyon olduğu, işi kontenjanından İZDOĞA A.Ş. genel müdürü olan Ahmet Ersagun Yücel’in ve eski Yönetim Kurulu Başkanı Erdal İZGİ’nin organize ettiği iddiaları ve pek çok iddia ve ihbar ajansımıza gelmiş durumdadır.

Bizlerde kamu adına “kim bu firmalar?” diye ilk önce İZBETON A.Ş. yetkililerine sorduk. Bizzat Genel Müdür Heval Bey, editörümüz Berfin Hanımı arayarak organizasyonu İZDOĞA A.Ş.’ nin yaptığını ve kendisinin konuyu bilmediğini söylemiştir.

İZBETON A.Ş.  BİR İHALEYE KONSORSİYUM OLARAK GİRİYOR VE GENEL MÜDÜRÜ BUNDAN HABERSİZ, DİĞER FİRMALARI TANIMIYORMUŞ  ???

Editörümüz Berfin Hanım İZDOĞA A.Ş. ve İzmir Büyükşehir’in farklı birimlerini arayarak okuyucu istekleri doğrultusunda firmaların isimlerini öğrenmek istemiş ancak kendisine bilgi verilmemiştir.

İZDOĞA A.Ş. YETKİLİLERİ DE BİLMİYORMUŞ  ???

Kamu kaynaklarının adrese teslim bir ihale yolu ile FETÖ Terör Örgütü İltisaklı bir firmaya aktarılacak olması çok önemli vahim bir iddiadır. Sonuna kadar araştırılması ve  üzerine gidilmesi gerekmektedir.

Okuyucularımız bu firmanın İstanbul merkezli, Bağlar Mah. G Plus Residence K:10 D:38 Bağcılar adresinde, BER ÇEVRE VE LOJİSTİK ANONİM ŞİRKETİ isimli İstanbul firması olduğunu iddia etmektedir.

Okuyucularımızdan gelen iddialar arasında; Erkan Öksüz’ün, FETÖ Terör Örgütü üyeliği suçlamasıyla daha önce gözaltına alındığı ve her nasılsa salındığı, halen örgüte üyeliğine dair soruşturmasının devam ettiği, bu sebeple soyadı değişikliği yapıldığı, ayrıca Bank Asya’da hesaplarının da olduğu var.

Okuyucularımız ayrıca bu ihale şartlarını ’de sadece “” firmasının sağlayabildiğini, işin tamamen adrese teslim olduğunu, bu işi yapabilecek İzmirli firmaların haberdar bile edilmediğini, ihaleye davet edilmediğini, hatta katılımı engellemek için sadece Ber Çevre firmasını tarif eden özel bir şartname hazırlandığını iddia etmektedir.

WEB sayfası dahi olmayan, bizlerin basın olarak hiçbir şekilde ulaşamadığımız bu firmayı İzmir Büyükşehir şirketlerine kim veya kimler bulup bu ihalelere ortak etmiştir bizler bilemiyoruz.

Ege Ajans, okuyuculardan gelen tüm ihbar ve bilgileri kamuoyuna ve İzmirlilere açıklamaya devam edecektir. Yarınki yazımızda adrese teslim nasıl şartname hazırlanmış, işin gerçekte kaç yıllık, kaç yüz milyonluk iş olduğu ama 2.7 milyon gösterildiği, gizlenen rantı ve diğer usulsüzlükleri  tüm detaylarıyla yazmaya devam edeceğiz.

Adrese teslim ihale, FETÖ iltisakı konusu, ihaleye katılan diğer firmaların kimler olduğu ve nasıl seçildiği konusunda bizzat İzmir Büyükşehir Belediyesinden ivedi bir açıklama  bekliyoruz.

Kaynak
Ege Ajans
Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı!

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için lütfen reklam engelleyiciyi kapatın