ManşetYerel Yönetimler

Kadın meclis üyesine hakaret etmişti… Görevden uzaklaştırıldı!

İzmir’in Foça ilçesinde kadın belediye meclis üyesine hakaret ettiği öne sürülen belediye başkan yardımcısı, Foça Belediye Başkanı Fatih Gürbüz tarafından görevden uzaklaştırıldı.

İzmir’in Foça ilçesinde AK Partili belediye meclisi üyesine hakaret ettiği iddia edilen Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Ası’nın görevden uzaklaştırıldığı açıklandı.

CHP Foça İlçe Başkanı Ayla Yılmaz, yaptığı açıklamada, AK Partili meclis üyesi Sinem Atan’a hakaret ettiği iddia edilen belediye başkan yardımcısı İsmail Ası’nın CHP üyesi olmadığını, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’na tabi olduğunu belirtti.

Yılmaz, şu ifadeleri kullandı: “Öncelikle, kadın meclis üyesine yapılan bu davranışı hiçbir şekliyle CHP olarak kabul etmiyoruz. Belediye Başkanımız Fatih Gürbüz, meclis üyesi ile yaşanan bu olayla ilgili olarak İsmail Ası’dan savunmasını isteyerek hakkında disiplin kovuşturması başlatmış, ayrıca sürecin sağlıklı değerlendirilmesi için Başkan Yardımcısını görevden uzaklaştırmıştır. CHP olarak bu tür tartışmaların karşılıklı saygı çerçevesinde yaşanmasını savunurken bir kadına karşı hakaret niteliğinde sözcüklerin kullanılmasını da asla onaylamıyoruz.”

Foça Belediyesi Denetim Komisyonunun geçen haftaki toplantısında tartışma çıkmıştı. Yarıda kalan toplantının ardından Belediye Meclisi Üyesi Sinem Atan, kendisine hakaret ettiği iddiasıyla Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Ası hakkında Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunmuştu.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı!

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için lütfen reklam engelleyiciyi kapatın