fbpx
GündemManşet

İzmir’in kalbine hançer: 60 katlı gökdelen geliyor!

Azerbaycan’ın başkentinde Port Bakü Projesi ile dikkat çeken İlk İnşaat İzmir’in Konak İlçesi’nde Vakıfbank’a ait arazide Kaf Teknik Yapı ile birlikte 60 katlı gökdelen inşa edecek. Konak Belediyesi’nden inşaat ruhsatı vizesi alan şirketlerin projesinde ofis, ticari ve mesken nitelikli olmak üzere toplam 672 adet bağımsız bölüm yer alıyor.

egedesonsoz.com’un haberine göre; Hazar Denizi manzaralı Azerbaycan’ın Başkenti Bakü’de “Port Bakü” projesini yapan Türk şirketi İlk İnşaat AŞ, İzmir için önemli bir hamle yaptı. Şirket, Kaf Teknik Yapı A.Ş ile ortaklık kurarak Konak İlçesi sınırlarında bulunan Vakıf Bankası’na ait araziyi kat karşılığı anlaştı.

Bölgede 60 katlı gökdelen yapacak olan ortak girişim Mersinli Mahallesi’nde Nevvar-Salih İşgören Vakfı tarafından Çınarlı’da yaptırılan Protokol Camiisi’nin yanında bulunan arazide gökdeleni inşa edecek. Toplam 17 bin 703,70 m² arsa alanlı parselde arsa satışı karşılığı gelir paylaşımı modeline çalışma yapılacak. İşadamı Arif Yeşiltepe’nin sahibi olduğu İlk İnşaat ile Davut Gedikli ve Kamil Arsalan’ın ortak olduğu Kaf Teknik İş Yapı projeye kısa süre içinde başlamayı planlıyor.

Konak Belediyesi’nden ruhsat alan şirketler bölgede ofis, ticari ve mesken nitelikli olmak üzere toplam 672 adet bağımsız bölümden oluşan karma kullanımlı projeyi hayata geçirecek. Projenin içinde; konut, alışveriş merkezi, otel ve sağlık alanları da yer alacak. 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı!

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için lütfen reklam engelleyiciyi kapatın