fbpx
GündemManşet

İzmir’de özel hastanelere yönelik şikayetler artıyor!

İzmir’de faaliyet gösteren özel hastanelere yönelik şikayetlerde artış var. Şikayetlerin artmasının İzmir İl Sağlık Müdürlüğünün pandemiye odaklandığı döneme denk gelmesi de dikkat çekiyor. 

İzmir’de artan özel hastaneler kentin sağlık hizmetleri yükünü kamu hastaneleri üzerinden alırken, son dönemlerde özel hastanelerin özellikle politikalarına yönelik şikayetlerde ciddi artış var. İzmir İl Sağlık Müdürlüğünün pandemiye yönelik hizmetlere odaklandığı, neredeyse 7/24 salgınla mücadele ettiği bir dönemde şikayetlerin artması, denetim boşluğu ihtimalini akıllara getirdi. Hastalar, yapılmayan tedavilerin devlete fatura edilmesi, muayene olmadığı halde ödeme talep edilmesi, 5 yıldızlı oteller gibi vali hizmetlerinin hastalara dayatılması vb bir çok şikayet var. 
Şikayet sitelerinde yüzlercesini göre bileceğiniz işte o şikayetlerden bazıları:

“X İZMİR HASTANESİ YAPILMAYAN TEDAVİNİN E NABIZA GİRİLMESİ”

X İzmir hastanesine annem için gece acil giriş yaptık. Öksürük ve aşırı mide bulantısı şikayeti ile. Bulgulara göre bir hastalık bulunmadığını eğer illa bir hastalığımız olduğunu düşünüyorsak bazı testler yaptırmamız ve 1400 TL vermemiz gerektiğini söylediler. Hiçbir müdahale yaptırmadan 100 TL acilden muayene ücretini ödeyerek çıktık. E nabız’a baktığımda enjeksiyonlar yapılmış, serumlar takılmış bayağı bir tedaviye başlanmış gibi gözüküyor fakat biz hiçbir tedavi ve müdahale yaptırmadan hastahaneden çıktık! O yapılmayan tedavilerin parasını devletten alacak mı şimdi X?!

“COVİD TESTİ NUMUNESİ KAYIP EDİLMİŞ”

X hastanesinde Covid testi için Numune verdik. 48 saat sonra çıkacağı söylendi. 48 saat sonunda 5. Kez aramadan sonra tekrar Numune alınması gerektiği söylenmiştir. Esim, benim test sonucum pozitif olduğu için temaslı grubu ve riskli grubunda olduğu halde bizi tekrar hastaneye çağırdılar. O kadar insanin içine nasıl girerdik tekrar. Bunu biz vatandaş olarak düşünmemize rağmen hastane risk almıştır. 48 saat sonunda test sonucumuzu öğrenemedik. Koskoca hastane bizim. Yapacağımız bir şey yok. Buraya diyor temaslı bir insana.

“MUAYENE OLMAMAMA RAĞMEN PARA ÖDETİLDİ”

X Hastanesinde muayene olmak için 350,00-tl para alındıktan sonra, Gastroenteroloji doktorunuz muayene sonrası geri bildirim dahi yapmadan kolonoskopi olmadan hiçbir şey söyleyemem diyerek odasından çıkardı. Kontrol randevusuna gidince tekrar muayene bile yapmadı. Hasta Haklarına durumu ilettiğimde hastanenizi savunmaya yönelik bir tavırla karşılaştım. Hasta Haklarından X Hanım telefonda adeta azarlayarak bağırdı. Almadığım hizmetin bedelini ödedim. Bir daha asla hastanenize gelmeyeceğim gibi, asla da kimseye tavsiye etmeyeceğim.

“OTOPARKA VALE BAKIYOR”

Merhaba, ben X hastanesinin otopark sorununu anlatmak istiyorum. Ben yaklaşık 9 gündür X hastanesine gidip geliyorum. Eşim ameliyat oldu. Her neyse salı günü arabamı hastanenin yanında bulunan boru deposunun önüne koydum. Öğlen gibi polis çekici gelip arabamı çekmişler. Hastane nedense bana ve sanırım kimseye böyle bir şeyin olduğunu söylemedi. Kendi otoparklarını da vale denilen kişilere vermişler. Yani ücretli otoparklarını bile paraya çeviriyorlar. Adamların dini imanı para olmuş. Yazık yazık çok yazık. Söylemek istediğim X hastanesine giderseniz arabanızı güzel park edin. Yoksa çekiyorlar. Bilginize…

“PİŞMANLIK X HASTANESİ”

Yeni bir hastane olmasına ve doktor kadrosuna kanıp 19.10.2020 tarihinde Özel Sağlık Sigortam ile muayene olmaya gitme hatasında bulunup, yanlış giriş işlemleri sonucunda riskli bu dönemde 1 saat hastanede bekleyip, aslında SSK + Tamamlayıcı ss girişi yapılması gerekirken, sadece ÖSS üzerinden giriş yapılan ve yaptığı tetkikler ile poliçe limitimin neredeyse tamamını kullanan, ve yine bu sebeple eczaneden ilaçlarımı ücretli alabileceğim söylenen yarım hastane. ÖSS üzerinden de olsa 10 dakika muayene için 2.270 TL ücret ödemesi yaptığım, ama ilaçlarımı SSK üzerinden alamadığım için muayenemin hiçbir işe yaramadığı yarım hastane. Üzerine bu hatalı işlemi yapan personelin beni geri arayıp işlem doğru ilaçlarınızı ücretli almanız gerekir dediği yarım hastane. Pişmanlıktan da öte bir hastane X…”

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı!

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için lütfen reklam engelleyiciyi kapatın