fbpx
Genel

İzmir’de Koronavirüs karantinasında kalanlara elektronik kelepçe

İzmir’de Koronavirüs (Kovid-19) kaynaklı alınan tedbirler kapsamında, karantinada kalanlara elektronik kelepçe takılması gündemde. İzmir İl Hıfzıssıhha Kurulu tarafından alınan karar ile karanitanada kalanlara elektronik kelepçe uygulanıp uygulanmayacağı konusunda net bir karar verilmedi.

İzmir Valiliği’nin resmi sitesinde alınana kararlarda Koronavirüs (Kovid-19) tanılı veya temaslı kişilerin izolasyon koşullarına uyması için ciddi bir karar alındı. “Covid 19 tanılı ya da temaslısı olması nedeniyle evde izolasyona alınan kişilerin Sağlık Bakanlığınca belirlenen izolasyon koşullarına uymalarının, elektronik imkanlarda dahil olmak üzere her türlü tedbir alınarak muhakkak sağlanması” kararı ile ‘karantinada kalanlar için elektronik kelepçe mi uygulanacak’ sorusunu beraberinde getirdi.

Ayrıca mahallelerde denetim ekipleri kurulacağı kararı da verildi. Kurul “mahalle bazlı izleme ve takip çalışmalarını yürütebilmesi için mahalle denetim ekiplerinde? kamu kurum ve kuruluşları, yerel yönetimler ve kolluk birimlerimizin personelinin yanı sıra okul müdürleri ve öğretmenlerin, din görevlilerinin, muhtarlar ve azalarının, apartman ve site yöneticilerinden temsilcilerin (mahalle veya idari birimin büyüklüğü dikkate alınarak 5, 7, 9 veya 11 temsilci şeklinde) ve kolluk personelinin görevlendirilmelerinin sağlanması” kararını aldı.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı!

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için lütfen reklam engelleyiciyi kapatın