fbpx
GündemManşet

İzmir’de karla mücadele seferberliği

Yurdu etkisi altına alan soğuk ve yağışlı havanın Ödemiş’in yüksek kesimlerinde kendisini yoğun kar yağışı ile göstermesi sonrası Ödemiş Belediyesi alarma geçti. Kınık ilçesinin 3 kırsal mahallesinin yoğun kar yağışı nedeniyle kapanan yolları, belediye ekiplerinin hummalı çalışmasıyla açıldı

 Kriz Masası vatandaşların çağrılarına yanıt verirken dağlık kesimlerde yer yer yarım metreyi geçen karla birlikte Bozdağlar ve Aydın Dağları üzerindeki mahallelerde yolların açık tutulması için yoğun çaba sarf ediliyor.

Ödemiş’in yaylalarında kartpostalları andıran görüntüler ortaya çıkartan kar yağışının günlük hayatı olumsuz etkilememesi için çalışmalarını gece-gündüz sürdüren Ödemiş Belediyesi ekipleri, Perşembe gecesi ilerleyen saatlere kadar Gölcük Yaylası ve Bozdağ Mahallesi’nde kar küreme ve tuzlama çalışması gerçekleştirdi. Günün ilk ışıklarıyla birlikte hem Bozdağlar hem de Aydın Dağları üzerinde kar mücadelesi devam etti.

Ödemiş merkez-Gölcük yolu, Gölcük Yaylası mahalle içi yollar, Gölcük-Boğaz Mevkii yolu, Tekke-Kırkoluk yolu, Bozdağ Mahalle içi yollar ve Bozdağ-Kayak Merkezi yolunun yanı sıra Subatan-Artıcak bölgesinde de bir ekip görevlendirildi. Aydın Dağları üzerinde kar yağışından nasibini alan Ovacık Yaylası ile Bıçakçı Mahallesi yollarını açık tutmak üzere bölgeye greyder yönlendirildi.

Hafta sonu tatillerinde çevre il ve ilçelerden ziyaretçi akınına uğrayan Bozdağ ve Gölcük yaylalarında ulaşımın sorunsuz şekilde devam etmesi için Ödemiş Belediyesi ekipleri hazır bekletiliyor. Çalışmalar İzmir Büyükşehir Belediyesi ile koordineli olarak sürdürülüyor.

Kınık ilçesinin 3 kırsal mahallesinin yoğun kar yağışı nedeniyle kapanan yolları, belediye ekiplerinin hummalı çalışmasıyla açıldı.

Kınık’ın yüksek kesimlerinde, 5 Şubat akşamı başlayan ve zaman zaman etkisini arttıran kar yağışı yaşamı olumsuz etkiledi. Kar kalınlığı yüksek kesimlerde yer yer 10 santimetreyi buldu. Kırsal Köseler, Mustaklar ve Kodukburnu mahallerinin karla kaplanan yolu ulaşıma kapandı.

Kınık Belediyesi ekipleri, bölgeye 1 greyder,1 de tuzlama aracı gönderdi. Ekipler, sabah kadar tuzlama ve küreme çalışması yaparak, kapanan yollardaki karı temizleyip, tekrar ulaşıma açtı.

Kınık Belediye Başkanı Ak Partili Sadık Doğruer, kar yağışıyla birlikte zamanında müdahale edip, sabah kadar çalışarak kapanan 3 kırsal mahallenin yolunu açarak, olumsuzluğu ortadan kaldırdıklarını söyledi.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı!

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için lütfen reklam engelleyiciyi kapatın