GenelGündemSür Manşet

İzmir’de ilk ders orman yangınları

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü de bu seferberliğe çok farklı bir şekilde katılıyor. İl Milli Eğitim Müdürlüğü kararıyla İzmir’de okulların açılış günü olan 9 Eylül’de ilk ders orman yangınına ayrılıyor

İzmir’deki çok ağır sonuçları olan ve 7500 hektarı etkilediği belirtilen orman yangınıyla ilgili olarak İzmir Büyükşehir Belediyesi yanında İzmir’in tarihi spor kulüplerinin de içinde olduğu çok çeşitli kurum ve kuruluşların seferberliğiyle gittikçe etkili bir şekilde ilerliyor.

İzmir Milli Eğitim Müdürü Dr. Ömer Yahşi

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü de bu seferberliğe çok farklı bir şekilde katılıyor. İl Milli Eğitim Müdürlüğü kararıyla İzmir’de okulların açılış günü olan 9 Eylül’de ilk ders orman yangınına ayrılıyor.

İzmir Milli Eğitim Müdürü Ömer Yahşi dün yaptığı açıklamada “Bu yıl ilk dersimiz yanan ormanlarımız olacak. Zamanı geldiğinde 850 bin öğrenciyle yanan yerlerde fidan dikeceğiz. Sadece ağaç mı yandı? Öğrencilerin hayvanların da yok olduğunu hissetmeleri, küle dokunmaları, geleceği görmeleri önemli”diyerek İzmir’in tarihindeki en önemli orman yangınlarından birine dikkat çekti. 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı!

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için lütfen reklam engelleyiciyi kapatın