fbpx
3. SayfaManşet

İzmir ve Kırıkkale’de metil alkol faciası

Alkollü içecekler üzerindeki ve harçları artması, vatandaşları tarımsal kökenli etil satın alarak evde içki yapmaya yöneltti ancak satıcıların etil yerine metil alkol satması faciaya açtı. Kırıkkale’de yedi kişi yaşamını yitirdi. İzmir’de 30’dan fazla kişi çeşitli hastanelerde tedavi altına alındı.

İzmir ve Kırıkkale’de kentin farklı ilçelerinde ve farklı zamanlarda metil alkol kullanılarak yapılan içkilerden içen 30’dan fazla kişi, görme kaybı ve mide bulantısı şikayetleriyle hastanelere başvurdu.

Bu kişilerden 53 yaşındaki H.Ş., 64 yaşındaki L.Ş., 55 yaşındaki H.Ç., 51 yaşındaki A.Ç. ve 71 yaşındaki U.Ç. Sağlık Bilimleri Üniversitesi Tepecik ve Araştırma Hastanesi’ne, 53 yaşındaki T.Ç., 71 yaşındaki M.M. ve 54 yaşındaki M.Ç. Sağlık Bilimleri Üniversitesi Bozyaka Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne, 42 yaşındaki Y.K. Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne kaldırıldı. Hastanelerde tedaviye alınan dokuz kişiden altısının , birinin Bayraklı, birinin ve birinin ilçesinden geldiği öğrenildi. Tedavisi süren kişilerden yedisinin yaşamsal tehlikesinin bulunduğu belirtildi.

“30’DAN FAZLA KİŞİ” ZEHİRLENDİ İDDİASI

Edinilen bilgilere göreyse İzmir’de çeşitli hastanelerde 30’dan fazla kişi, metil alkol nedeniyle tedavi altına aldı. Bu kişilerin önemli bir bölümünün yaşamsal tehlikesinin bulunduğu öğrenildi.

İZMİR’DE OPERASYON: ÜÇ KİŞİ GÖZALTINDA

İzmir’de meydana gelen metil alkol faciasının ardından polis Kemeraltı’ndaki alkol satan işyerlerine operasyon düzenledi. Operasyonda üç ayrı işyerinde üç kişinin gözaltına alındığı bildirildi.

KIRIKKALE’DE YEDİ KİŞİ YAŞAMINI YİTİRDİ

Kırıkkale’de de metil alkolden imal edilen içki içen yedi kişi yaşamını yitirdi.

Kent merkezinde son üç günde farklı zamanlarda ucuz olduğu için metil alkolden üretilen içkilerden içen sekiz kişi bir süre sonra rahatsızlanınca Yüksek İhtisas ve Tıp Fakültesi Hastanesi’ne kaldırıldı. Burada tedavi altına alınan sekiz kişinin ilk belirlemelere göre metil alkol içeren içki kullandıklarını belirlendi. Tedavi altına alınan İ.Y, C.D, Ü.G, Y.M, H.V, M.Ö. ve A.B. hayatını kaybederken, bir kişinin yoğun bakımdaki tedavisinin sürdüğü öğrenildi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı!

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için lütfen reklam engelleyiciyi kapatın