fbpx
GündemManşet

İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger: Mağdur vatandaşlar bize ulaşsın!

İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger, kentte yaşanan sel ve su baskınları nedeniyle ilçesinde bir kişinin yaşamını yitirdiğini belirtti. Vali Köşger, “Gece boyunca 8 saatte yağan miktarı 120 kilogramdı, bu 130 kilograma ulaşmış durumda ve yağış hala devam ediyor. Yarın sabaha kadar yer yer kuvvetli şekilde devam edecek.” dedi. Öte yandan sosyal medyadan açıklama yapan Vali Köşger, sel felaketi nedeniyle mağdur olan vatandaşlar için iletişim numarası paylaştı.

Köşger yaptığı açıklamada, İzmir’de 1995’ten bu yana görülen en büyük sel felaketinin yaşandığını söyledi.

İzmir’in şubat yağış ortalamasının metrekareye 102 kilogram olduğuna işaret eden Köşger, şöyle konuştu:

“Gece boyunca 8 saatte yağan yağmur miktarı 120 kilogramdı, bu 130 kilograma ulaşmış durumda ve yağış hala devam ediyor. Yarın sabaha kadar yer yer kuvvetli şekilde devam edecek. Tıkanan yolları, alt geçitleri açmaya çalışıyoruz. Birçok nokta açıldı, açılamayan noktalar . ’da Turan Deresi taştığı için bir tıkanma vardı. Turan Deresi ile bağlantılı Alsancak ve Basmane tarafında kapalı yerler vardı, oraları da arkadaşlar açmaya çalışıyor.”

Köşger, tüm ekiplerin seferberlik içinde çalışmalarına devam ettiğini belirterek, “Selin oluşturduğu olumsuzlukları gidermeye çalışıyoruz. Maalesef selde 1 can kaybımız var. Menderes ilçemizde Yeniköy’de bir vatandaşımızın cesedi bulundu. Henüz kimlik tespiti yapılmadı, çalışıyor arkadaşlar.” dedi.

Selden etkilenen vatandaşların sorunlarının en kısa sürede giderileceğini kaydeden Köşger, “Devletimiz ne gerekiyorsa gerekli tedbirleri alacak. Gerekli yardımlar yapılacak.” ifadelerini kullandı. 

Köşger, 775 su baskını ve 20 araçta da mahsur kalanların olduğuna yönelik ihbar aldıklarını ve hepsine ulaştıklarını sözlerine ekledi. 

VALİ KÖŞGER: “MAĞDUR VATANDAŞLAR BİZE ULAŞSIN”

Sosyal medyadan açıklama yapan Vali Köşger, sel felaketi nedeniyle mağdur olan vatandaşlar için iletişim numarası paylaştı.

Köşger, “Değerli İzmirliler, Yaşanan felaket nedeniyle evlerini su basan/zarar gören vatandaşlar bağlı bulundukları ilçe Kaymakamları ile veya ulaşabildikleri muhtarlar ve kamu yetkilileri vasıtasıyla taleplerini bize iletsinler.475 82 55 veya 478 55 15 nolu telefonlardan da ulaşılabilir.” dedi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı!

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için lütfen reklam engelleyiciyi kapatın